Wygląda na to, że Piotr Kuberski stanie przed szansą dołączenia do największej organizacji MMA na świecie! Jego menadżer Artur Gwóźdź wyjawił to, goszcząc w programie Oktagon Live. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Efektownie walczący Piotr Kuberski (12-1) od dłuższego czasu wymieniany był wśród zawodników znad Wisły, którzy powinni otrzymać szansę angażu w UFC. Nareszcie stało się to faktem! Artur Gwóźdź poinformował, iż otrzymał on propozycję walki na 29 sierpnia. Dotyczy ona udziału w programie Dana White’s Contender Series. Na ten moment nieznany jest jeszcze oponent. Wiadomo jedynie, iż będzie nim Brazylijczyk, który legitymuje się rekordem 9-1.

29 sierpnia jest propozycja walki dla Piotrka Kuberskiego w Dana White’s Contender Series. Przeciwnikiem Brazylijczyk z rekordem 9-1. Zobaczymy, będę rozmawiał z trenerami Piotrka, bo takich propozycji się nie odrzuca. Jeszcze są dwie rzeczy do wyjaśnienia, ale to zostawcie mi. Nazwiska przeciwnika nie mogę jeszcze zdradzić, ale jest to klepnięte, dogadane.

zakomunikował w Oktagon Live.

Kuberski aktualnie może pochwalić się serią aż dziewięciu wygranych. Obecnie związany jest z FEN-em, gdzie dzierży mistrzowskie trofeum wagi średniej. Po raz ostatni widziany był w akcji, w maju tego roku. Podczas 46. edycji skonfrontował się z Kamilem Wojciechowskim (8-1) i nie dając mu zbyt dużych szans, rozbił go już w inauguracyjnej odsłonie.

„Qbear” to jednak nie jedyny zawodnik ze stajni Artnox Fight Sport, który niebawem może związać się z globalnym potentatem. Niewykluczone, iż możliwość taką otrzyma także Piotr Kacprzak (9-3). Póki co jest on natomiast zawodnikiem rezerwowym, więc wszystko zależy od tego, czy któryś z fighterów będzie zmuszony się wycofać.

Zobacz także: Piotr Kacprzak wystąpi w DWCS?

Źródło: YouTube/Kanał Sportowy