Powracający z zawieszenia za stosowanie niedozwolonych środków Bobby Green zmierzy się na ostatniej gali UFC w tym roku z Drew Doberem.

Do rozpiski gali UFC Vegas 66, która odbędzie się 17 grudnia w Apex Center dodano interesujący pojedynek w kategorii lekkiej. Będzie to konfrontacja powracającego po zawieszeniu przez USADA Bobby’ego Greena z Drew Doberem. O starciu poinformował portal MMA Junkie.

„King” w klatce organizacji UFC pojawił się w tym roku dwukrotnie, zaliczając dwa występy w lutym. Na gali UFC 271 wypunktował Nasrata Haqparasta, następnie posłużył za mięso armatnie dla Islama Makhacheva, dwa tygodnie później zastępując Beneila Dariusha. W lipcu, Green miał się zmierzyć z Jimem Millerem, jednak z pojedynku został usunięty ze względu na wykrycie przez USADA niedozwolonych środków dopingujących w jego próbce.

Zobacz także: Bobby Green przyłapany na dopingu. Zawodnik komentuje wpadkę: „Zjeb*łem”

Inaczej sytuacja wygląda u Dobera. 34-latek z pewnością nie zaliczy 2021 roku do udanych, gdyż dwukrotnie przegrał i nieco wypadł z obiegu. W tym roku natomiast, posiada już dwa zwycięstwa, oba odniesione przez nokauty. W połowie marca wykoleił hypetrain Terrence’a McKinneya, a pod koniec lipca odprawił doświadczonego Rafaela Alvesa.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na gali UFC Vegas 66 ujrzymy odłożony w czasie main event w kategorii średniej pomiędzy Seanem Stricklandem a Jaredem Cannonierem. Również Michał Oleksiejczuk zawita wtedy do oktagonu, mierząc się z Albertem Duraevem. Gala 17 grudnia będzie ostatnim wydarzeniem organizowanym przez UFC w 2022 roku.

źródło: mmajunkie.com