Poker

Po zagranicznym „Pokerze” czas na polskie rozdanie! Najlepsze, najciekawsze zestawienia w obrębie Polski na listopadowych galach przed wami!

 

„10”

Andrzej Grzebyk vs Allessio Di Chirico

8-2 vs 8-0

FEN 9, 7 Listopad 2015

Hala Orbita, Wrocław

Naprawdę dobre zestawienie dwóch młodych zawodników z dobrymi rekordami, radzących sobie za równo w stójce jak i w parterze. Tak jak nie lubię nic co z Włoch, tak Alessio zrobił w Wilanowie podczas jednej z gal PLMMA na mnie naprawdę dobre wrażenie. Dynamiczny, wytrzymały, lubiący się bić.  Z drugiej strony Grzebyk, który na swoim koncie ma pogromcę „Irokeza” – Kamila Szymuszowskiego. Jeśli przerwa w startach nie wlała rdzy w kości Polaka, a Włoch nie będzie nawijał makarony na uszy to walka może się stać czarnym koniem dziewiątej gali FEN.

 

„Walet”

Piotr Wawrzyniak vs Łukasz Bieńkowski

6-2 vs 3-1

KSW 33, 28 Listopad 2015

Tauron Arena, Kraków

To jest ewidentny kandydat na walkę nie tylko tej gali, ale też tego roku. Temperament Bieńkowskiego kontra upór, charakter, determinacja Wawrzyniaka może spowodować, że żaden zastęp straży pożarnej w Krakowie nie będzie się nudzić! Do smogu który już tam jest dojdzie ogień piekielny prosto z klatki KSW. Terminator vs Polski Wanderlei + łokcie? DON’T BLINK!!!

 

„Dama”

Artur Sowiński vs Kleber Erbst

15-7-2NC vs 18-3-1

KSW 33, 28 Listopad 2015

Tauron Arena, Kraków

Wiecznie nękany rewanżami, nierozstrzygniętymi walkami i kontrowersjami „Kornik” w końcu dostaje walkę o pas. Mlody, ale doświadczony reprezentant kraju kwitnącej wiśni nie poniósł porażki od 15(!) walk, pokonując po drodze uważanego za największy talent dywizji piórkowej w Polsce – Anzora Azhieva już w 1 rundzie! Teraz przed nim szansa na pas KSW, pas nie mający do tej pory właściciela. Czy wieczny underdog jakim jest Sowiński wybije z głowy Erbstowi wywiezienie „piórkowego” pasa poza ojczyznę Konfrontacji Sztuk Walki? Czekam na tę odpowiedź z niesłabnącą niecierpliwością!

 

„Król”

Karol Bedorf vs Michał Kita

12-2 vs 16-7

KSW 33, 28 Listopad 2015

Tauron Arena, Kraków

Iście królewskie starcie w królewskiej kategorii. Mistrz KSW stanie do walki z uważanym przez wielu za najlepszego ciężkiego w Polsce – Michałem Kitą. Mimo, że jestem prawie pewien zwycięzcy to jednak czekam na ten pojedynek równie bardzo jak na „Asa” tej talii. Po prostu chcę, aby mistrz potwierdził swoje mistrzostwo i umiejętności z najlepszym dostępnym w tej chwili rywalem na polskim, a może i europejskim rynku. Oby to była 15-minutowa MA-SA-KRA!

 

„As”

Michał Materla vs Mamed Chalidow

22-4 vs 30-4-2

KSW 33, 28 Listopad 2015

Tauron Arena, Kraków

Jeszcze pare miesięcy temu to zestawienie mnie nie interesowało, czego wyraz dałem w swoim artykule Mamed vs Materla – po ch#@!?, ale tak jak się spodziewałem im bliżej walki, tym również moje zainteresowanie rośnie. Nadal uważam, że Mamed wygra walkę, ale jak słucham wszystkich wypowiedzi w tonie 50/50, to sam zaczynam sobie zadawać pytania. Wkręcam się w tę machinę promocyjną, ale nie żałuje, bo za to kocham MMA – za emocje! Pas nie ma znaczenia, najważniejsze to poznać #1 w Europie, a jak będzie to okraszone 3 rundami pełnymi potu, łeż i krwi to tylko lepiej. Mój apel to obu panów: FUCK EXCUSES & WAR ! ! !

 

„Joker”

I tym razem Jokerów jest kilka. Największy z nich wg mnie to Azhiev vs Bakocevic, który jest czarnym koniem KSW 33, podwójna porcja żywego dynamitu i wrzącej lawy…uff. Drwal vs Karaoglu to pewniak emocji, ale prawdopodobnie krótkich, stąd „tylko” Joker. Pogromca Kurczewskiego i Łebkowskiego vs pogromca Kiełka i Krefta, czyli Golonkiewicz vs Szymański, jeśli nie będą kalkulować to będzie nam się podobać. Polski listopad ewidentnie pod znakiem KSW 33 i FEN 9, oby spełnili nasze oczekiwania.

Mariusz Olkiewicz

Grafika: Margraf – Marek Romanowski