Poker

Najgorętszy miesiąc w polskim MMA – nie mogło być lepszego momentu na powrót z naszym Pokerem miesiąca! Na początek najlepsze, najciekawsze zestawienia poza granicami naszego kraju. Kto dostanie Asa? Komu przypadnie „10”-tka?, a kto będzie Jokerem? Sprawdźcie sami!

 

„10”

Peter Sobotta vs Kyle Noke

15-4-1 vs 21-7-1

UFC 193, 15 Listopad 2015

Etihad Stadium, Melbourne, Australia

Poza Joanną Jędrzejczyk najlepiej radzący sobie Polak w UFC. Po powrocie do najlepszej federacji na świecie wypunktował pewnie Pawła Pawlaka, którego nie możemy już oglądać w UFC, oraz poddał efektownie Steve’a Kennedy’ego na gali w Berlinie. Dziwnym zbiegiem okoliczności znów ląduje na tej samej gali z naszą mistrzynią, oby to był dobry omen. Noke w UFC posiada rekord 5-3, ale z ostatnich 5 walk wygrał jedynie 2. Ewentualna porażka nie musi oznaczać zwolnienia, ale na pewno wystawi go na celownik, tymbardziej, że ma 35 lat i ostatnio wygrał przez niejednogłośną decyzję. Kyle będzie faworytem publiczności, ale całym sercem i rozumem jestem za Peterem!

 

„Walet”

Bartosz Fabiński vs Hector Urbina

12-2 vs 17-8-1

UFC Fight Night 78, 21 Listopad 2015

Monterrey Arena, Monterrey, Meksyk

Dwóch świeżoupieczonych zawodników UFC, obaj po pierwszej walce, obaj po zwycięstwie. Urbina poddał gilotyną rywala w 1 rundzie, Fabiński morderczym klinczem, zapasami i sprowadzeniami doprowadził na skraj wycieńczenia swojego przeciwnika. Obaj rozpędzeni, po zwycięstwach, liczę na „Meksyk’!

 

„Dama”

Piotr Hallmann vs Alex Oliveira

15-4 vs 12-3-1-1NC

UFC Fight Night 77, 7 Listopad 2015

Ibirapuera State Gymnasium, Sao Paulo, Brazylia

Co tu dużo gadać, „Płetwal” jest na wylocie. Zaliczył 2 porażki z rzędu, w UFC ma rekord 2-3 i kolejna przegrana wystawia go na odstrzał. Nie ma kalkulacji, nie ma szachów, trzeba wejść, zamieść i wyjść z nowym kontraktem. To będzie 6 walka Polaka, od której prawdopodobnie zależy jego przyszłość. Joe Silva nie będzie zwracał uwagi, że w Berlinie Piotrek mógł walczyć z rozcięciem, wynik poszedł w świat, a Hallmann musi pokazać się z najlepszej strony, z tej strony, która zgarnia bonusy! Oliveira jest po serii 2 zwycięstw, walczy u siebie, nietypowo jak na Brazylijczyka częściej nokautuje niż poddaje, ale Piotrek już raz odprawił Brazylijczyka na jego podwórku, liczymy na powtórkę!

 

„Król”

Marcin Held vs Will Brooks

21-3 vs 16-1

Bellator 145: Vengeance, 6 Listopad 2015

Scottrade Center, St. Louis, Missouri, USA

Na nic innego jak na wielkie grzmoty nie liczę w tej walce. Marcin od roku czeka na tę walkę i w końcu pas mistrzowski ma na wyciagnięcie ręki. Najtrudniejsza walka w jego karierze już za nim, ale gdy Michael Chandler witał go w Bellatorze, Held nie był na to gotowy, za to teraz jest w pełni gotowy na podwójnego pogromcę Chandlera – Willa Brooksa. Zawodnik American Top Team jest starszy, ale mniej doświadczony, przegrał tylko raz, 3 tygodnie przed ostatnią porażką Polaka. Ostatnie 5 walk Brooksa to 4 decyzje, a ostatnie 5 walk Helda to…4 poddania. Marcin nie jest faworytem, ale będzie mistrzem, nie ma innej opcji!

 

„As”

Joanna Jędrzejczyk vs Valerie Letourneau

10-0 vs 8-3

UFC 193, 15 Listopad 2015

Etihad Stadium, Melbourne, Australia

Z całym szacunkiem dla Marcina Helda, ale nie było innej opcji. JJ = Jeszcze Je*ne!(ang. And again, and again, and again). Festiwal prostych, sierpów, łokci, kopnięć, kombinacji ropoczyna sie na dobre, gdy do klatki wchodzi mistrzyni Joanna Jędrzejczyk. Żywa maszyna do tortur tym razem będzie wydobywać energię i chęc do walki z nieświadomej tego co ją czeka Kanadyjki. Letourneau używa pseudonimu „Trouble”, który oznacza problem, i faktycznie… Po walce będzie miała wielki problem ze skutecznym doborem makijażu! #AndStill

 

„Joker”

Na wstępie przypomnę czym są Jokery w moim Pokerze. Otóż są to zestawienia, które z subiektywnych przyczyn się nie zmieściły, a które mają potencjał być Waletem, Królem, a nawet Asem. Tym razem mam aż 4 Jokery. Pierwszy z nich to Marcin Łazarz vs Paul Craig, którzy zmierzą się na gali BAMMA 23(14.11), Izabela Badurek vs Suvi Salmimies do walki ktorej dojdzie w Finlandii na gali Cage 33(21.11), Ronda Rousey vs Holly Holm oraz Mark Hunt vs Antonio Silva z w/w gali UFC 193(15.11) oraz Mirko Filipovic vs Anthony Hamilton z gali UFC Fight Night 79(28.11).

 

Mariusz Olkiewicz

Grafika: Margraf – Marek Romanowski