Maj to przede wszystkim gala KSW 31, na której nie zabraknie ciekawych walk, czego efektem jest to, że umieściłem dwa starcia z gdańskiej rozpiski do mojego rankingu pięciu najlepiej zapowiadających się walk w Polsce na majowy miesiąc. Ponadto Polacy zawalczą na ziemi rosyjskiej, gdzie również czekają nas bardzo ekscytujące pojedynki. Przekonajcie się jakie starcia zamieściłem w moim rankingu. Zapraszam do czytania, komentowania, oraz przedstawiania swoich zestawień.

As
Open: Marcin Tybura (12-0) vs. Stephan Puetz (12-1)

M-1 Challenge 57
Data: 2 maja 2015
Miejsce: Orenburg, Rosja

Super fight organizacji M-1 w, której zmierzą się Polski mistrz rosyjskiej organizacji w wadzę ciężkiej- Marcin Tybura, a naprzeciw niego wyjdzie Niemiecki mistrz w wadzę półciężkiej. Dwóch niepokonanych zawodników w M-1. Brak większych wyzwań dla obu zawodników spowodował zakontraktowanie tego pojedynku. Jeżeli Tybura wygra tą walkę zrobi kolejny krok do amerykańskiej organizacji UFC.

Król
84 kg: Michał Materla (21-4) vs. Tomasz Drwal (21-4-1)

KSW 31
Data: 23 maja 2015
Miejsce: Gdańsk, Polska

Wiele osób może się ze mną nie zgodzić, że ta walka zajmuje dopiero drugie miejsce w tym rankingu, mnie też te starcie bardzo elektryzuje, ale po przemyśleniach właśnie tutaj wylądowało starcie „Magica” z „Gorillą”. Te starcie bardziej mnie interesuje niż pojedynek Mamed kontra Drwal z jednego prostego powodu – na szali jest pas mistrzowski, a przede wszystkim w tej walce nie ma wyraźnego faworyta, czego dowodem są kursy bukmacherów, które są identyczne w przypadku obu zawodników. 23 maja w Ergo Arenie czeka nas starcie, które zelektryzuje cały kraj.

Dama
84 kg: Adam Zając (8-2-1) vs. Anatoli Tokov (19-1)

Absolute Championship Berkut 19
Data: 30 maja 2015
Miejsce: Kaliningrad, Rosja

Półfinałowe starcie turnieju w wadzę średniej organizowanego przez Absolute Championship Berkut. W pierwszych starciach Adam pokonał na punkty Rosjanina Dimitrija Lazurina, a Anatoli poddał Maxima Shvetsa. Tokov będzie najtrudniejszym przeciwnikiem Zająca w jego dotychczasowej karierze, ale jeżeli Polak chce wystąpić w finałowej walce musi pokonać swojego rywala.

Walet
93 kg: Goran Reljic (14-4) vs. Attila Vegh (29-5-2)

KSW 31
Data: 23 maja 2015
Miejsce: Gdańsk, Polska

Wreszcie się doczekamy starcia o pas mistrzowski w wadzę półciężkiej, pas który należał do Janka Błachowicza. Zmierzą się o niego Goran Reljic z Attilą Veghiem. Goran przystąpi do walki po serii trzech kolejnych wygranych w tym dwóch na galach KSW, gdzie pokonywał na punkty Celińskiego i Narkuna. Z kolei dla Attili będzie to pierwsze starcie od pojedynku z Emanuelem Newtonem po którym stracił mistrzowski pas Belletaora. Obaj legitymują się takim samym rekordem na galach KSW- dwóch zwycięstw i jednej porażki.

Dziesiątka
93 kg: Jiří Procházka (12-2-1) vs Michał Fijałka (13-4-1)

GCF 31: Cage Fight 6
Data: 22 maja 2015
Miejsce: Brno, Czechy

Majowe zestawienie zamyka walka w kategorii do 93 kg w, której zmierzą się Michał Fijałka z Jiřím Procházkiem. Zarówno Czech jak i Polak są po serii walk bez porażek u tego pierwszego jest to liczba 7, a u naszego rodaka 5. Dla zawodnika Berserkerów będzie to najtrudniejsza potyczka w ostatnim czasie, dawno nie bił się z zawodnikiem, którego rekord byłby tak zbliżony do jego.

Krzysztof Ciesielczyk

(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)