Mimo, iż Khabib Nurmagomedov po swoim ostatnim pojedynku zostawił rękawice w oktagonie UFC, ciągle pozostaje pozostaje testowany przez USADA. Prezes amerykańskiego giganta wytłumaczył, dlaczego według niego tak jest. 

Khabib Nurmagomedov (29-0) ostatni raz zameldował się w klatce UFC, w ramach wydarzenia z numerem 254. Mierzył się wówczas z Amerykaninem, Justinem Gaethje (22-3) i poddał go już w 2. rundzie. Tuż po pojedynku, „Dagestański Orzeł” podzielił się ze światem wiadomością, iż odchodzi z zawodowego sportu. Decyzja ta była bezpośrednio podyktowana śmiercią ojca, który wraz z nim kroczył przez całą karierę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mimo tego, Dana White twierdzi, że 32-latek kiedyś powróci. Prezes amerykańskiego giganta już wcześniej zapowiedział, iż właśnie z tego powodu mistrzowski pas kategorii lekkiej nie zostanie zwakowany i tym samym tłumaczy ciągłe testowanie Khabiba przez Amerykańską Agencję Antydopingową.

Mówię Wam, że wydaje mi się, iż on spróbuje jeszcze sięgnąć po trzydziestą wygraną. Skoro wciąż jest testowany, to znaczy, że będzie walczył. Po cholerę miałby to robić? Póki co tego nie wyznał, ale czuję, iż do tego dojdzie. Nie będę na niego naciskał. Rozmawialiśmy zaraz po walce, także dajmy mu odpocząć, niech spędzi trochę czasu z rodziną na wakacjach. Nie ma pośpiechu. 

powiedział White, w rozmowie z The Mac Life.

Dywizja lekka obsadzona jest niesamowitymi nazwiskami. Wielu zawodników chętnie sięgnęłoby po najwyższe trofeum, dlatego pozostało jedynie poczekać na rozwój wydarzeń i oficjalne ogłoszenie kolejnych, podjętych kroków.

Zobacz także: „Wiecie, gdzie się niedługo widzimy” – Andrzej Grzebyk wychodzi ze szpitala

Źródło: YouTube/The Mac Life