25 edycja zajęć edukacyjno-sportowych dla weteranów, rodzin poległych i instruktorów – żołnierzy WP odbędzie się 18 i 19 sierpnia w Gdyni. Treningi poprowadzi były mistrz federacji FEN oraz zawodnik KSW Roman Szymański.

Zawodnik ten właściwie nie ma słabych stron. Jest świetnym pięściarzem oraz doskonałym parterowcem. Cztery lata temu wywalczył pas mistrzowski jednej z największych polskich federacji mieszanych sztuk walki FEN i w tym samym roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Heraklesa” jako odkrycie 2016 roku. Jest multimedalistką różnej rangi zawodów  i turniejów bokserskich i graplingowych, posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Zagrał w głośnym filmie w reżyserii Macieja Kawulskiego pt. „Underdog”. Na co dzień trenuje min. z Katarzyną Lubońską – zawodniczką FEN i żołnierzem Wojska Polskiego w poznańskim Czerwonym Smoku.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Drugiego dnia zajęcia poprowadzi Tomasz Laska – założyciel i prezes klubu bokserskiego „Ring Riders” a zajęcia siłowe z wykorzystaniem kettlebell zorganizuje Dariusz Waluś.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią, wyposażeniem i zadaniami Jednostki Wojskowej Formoza. Oprócz „płetwali” współorganizatorem spotkania weteranów jest 3 Flotylla Okrętów oraz Stowarzyszeniem KRS Formoza.

Zajęcia odbędą się zgodnie z ostatnimi zaleceniami resortu zdrowia oraz z ograniczeniami wprowadzonymi w jednostce wojskowej w związku z koronawirusem.

Informacja prasowa