Ubogi tydzień fanom sportów walki umili dublet Cage Warriors.

Piątek 18:00
Cage Warriors 135

W organizacji będącej najlepszą trampoliną do UFC spróbuje ponownie napędzić swoją karierę topowy półśredni Europy – Daniel Skibiński (18-6). Po szokującej porażce na UAE Warriors poprzeczka ponownie zawieszona jest wysoko. Już w debiucie Polak będzie bohaterem walki wieczoru gdzie zmierzy się z będącym w podobnym położeniu młodzianem Justinem Burlinsonem (6-1). Obaj swoje ostatnie pojedynki przegrali w druzgocącym stylu będąc u wrót największej organizacji MMA na świecie. Po długiej, lecz niezbyt udanej przygodzie w UFC do Cage Warriors powraca Darren Stewart (12-8). Uwagę przykuwa też kolejna porcja włoskiej inkwizycji. Gremialna większość interesujący prospektów z Półwyspu Apenińskiego jest rozchwytywana właśnie przez brytyjską organizację. Z tej gali zwłaszcza Giuseppe Ruggeri (7-0) wydaje się przyszłością włoskiego i europejskiego MMA. 

Cała karta

Transmisja: UFC FightPass

Sobota 18:00
Cage Warriors 136

Już następnego dnia będzie miał miejsce bajeczny pojedynek wspominanego przez nas w jednym z felietonów Djatiego Melana (8-0), który w dominujący sposób zdobył pas dywizji średniej. Bajeczny, bo jego rywalem będzie mający papiery na kosmiczne rzeczy w MMA bohater lokalnej publiczności Christian Leroy Duncan (5-0). Do klatki walczy zawsze widowiskowy muszy Gerardo Fanny (11-2), kolejny talenciak z Włoch Dylan Hazan (7-0) czy związany z Cage Warriors od amatorstwa Adam Cullen (3-0)

Transmisja: UFC FightPass

Pozostałe ciekawe gale

Sobota:

Na gali SBC 40 w Serbii o tytuł wagi lekkiej zawalczy dwóch zawodników, którymi bardzo zainteresowane powinno być KSW: Predrag Bogdanović (11-0) i Jackson Loureiro (12-1-1). Do klatki powróci tam też Gian Siqueira (18-4).

Kolejnym nazwiskiem, które doskonale pasowałoby do młodej dywizji piórkowej KSW jest Jarno Errens (12-2-1). Holender po znokautowaniu Cogi stoczy pojedynek o pas NFC z mniej wymagającym rywalem. 

Noc z soboty na niedzielę

Gala XMMA słynąca z tego, że zatrudnia zawodników zwalnianych niedawno z UFC lub jej weteranów powraca z 4 edycją.  Tym razem będą to m.in. John Dodson (21-13) , Kyle Stewart (14-5) , Zak Ottow (20-7) czy Curtis Millender (18-8). Gratką powinien być też występ Ange Loosy (7-2).