Ucztę z MMA rozpoczniemy na dobre w Radomiu podczas niezłej rozpiski XTB KSW 88, najważniejszym punktem tygodnia będzie jednak numerowane UFC z bangerami o tytuły najwyższych kategorii wagowych.

Sobota 19:00
XTB KSW 88

Radom to jedna z ulubionych lokalizacji polskich organizatorów. Zawodnicy z tego miasta i okolic bardzo rezonują i gwarantują płonące trybuny fanów. Daniem głównym będzie konfrontacja dwóch lokalnych bohaterów. Najlepszy polski piórkowy Daniel Rutkowski zmierzy się z chcącym wreszcie przeskoczyć pewien pułap Patrykiem Kaczmarczykiem. Będą debiuty wyczekiwanych przez kibiców zawodników, czyli Piotra Kuberskiego i Marcina Wójcika. Warto czekać też na debiutującego Jacka „Siexę” Gacia.  Do klatki powróci widowiskowy Ramzan Jembiev czy gotowa na mistrzowski pas Maria Silva.

Cała karta

Transmisja: Viaplay

Noc z soboty na niedzielę 0:00
UFC 295

Dwa potężne działa ciągną niespecjalną rozpiskę gali UFC 295. Starcie Prochazki z Pereirą to absolutny hit półciężkiej i potencjalna uczta stójkowa. Kolizja stylów, osobowości oraz pewnego dziedzictwa, które obaj budują. Dodatkowo w konfrontacji o tymczasowy pas wagi ciężkiej zmierzy się dwóch specjalistów od demolowania swoich rywali w szybkim tempie. Nastawiony na nokautowanie Sergey Pavlovich stanie w szranki z bardziej przekrojowym Tomem Aspinallem. Smaczkiem dla kibiców nastawionych na walki Polaków będzie kolejna walka Mateusza Rębeckiego. Po zawirowaniach z rywalem podejmie on Roosevelta Robertsa.

Cała karta

Transmisja: UFC Fight Pass (0:00), Polsat sport (02:00)

Ciekawe pojedynki z innych gal:

CAGE FS:
265 lb: Valdrin Istrefi (13-4) vs.  Nicolas  Durdjevic (6-5) – walka o pas mistrzowski
145 lb: Bogdan Grad (11-2) vs. Breno Marinho (12-7-2)
145 lb: Andrei Caraus (7-1) vs. Felipe Oliveira (7-3) – walka o pas mistrzowski

Cage Warriors 163:
170 lb: Omiel Brown (6-2) vs. Giannis Bachar (8-2) – walka o pas mistrzowski
170 lb: Mateusz Figlak (7-2) vs. Denilson Neves (16-10)