Raul Rosas Jr. ma powrócić do oktagonu globalnego potentata 24 lutego, podczas rozgrywanego w Meksyku wydarzenia. Jego przeciwnikiem będzie legitymujący się rekordem 12-3 Ricky Turcios. 

Przedstawiciele największej organizacji MMA na świecie sukcesywnie odsłaniają karty związane z rozgrywanymi w najbliższych miesiącach wydarzeniami. 24 lutego miejsce będzie miała kolejna gala w Meksyku, gdzie w dwóch głównych walkach wystąpią Brandon Moreno (21-7-2), Amir Albazi (17-1), Yair Rodriguez (18-4), a także Brian Ortega (15-3).

Zobacz także: Rewanż Rodriguez vs. Ortega na lutowej gali UFC

Trudno wyobrazić sobie taki event również bez Raula Rosasa Jr. (8-1), który zaczyna być kreowany na gwiazdę naprawdę sporego formatu. Przedstawiciele federacji zdecydowali się zestawić go wraz z Rickym Turciosem (12-3). Pojedynek ma mieć miejsce w limicie wagi koguciej.

Rosas Jr. ostatni pojedynek stoczył we wrześniu minionego roku. Podzielił wtedy oktagon z Terrencem Mitchellem (14-4) i nie mając żadnych problemów, rozbił go już w inauguracynej odsłonie. Powrócił tym samym na właściwe tory po pierwszej zawodowej przegranej, doświadczonej z rąk Christiana Rodrigueza (10-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Turcios natomiast ostatni raz w klatce wystąpił w listopadzie. Zmierzył się z Kevinem Natividadem (9-4) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie wygrał na kartach sędziowskich. Nie była to natomiast decyzja jednomyślna.

Źródło: X/Marcel Dorff, fot. Chris Unger/Zuffa LLC