Już od jakiegoś czasu sporo spekulowało się o powrocie starszego z braci Diaz do oktagonu. Wszystko wskazuje na to, iż po latach historia zatoczy koło i ten na jednym z wrześniowych wydarzeń ponownie skonfrontuje się z Robbiem Lawlerem. O wszystkim doniósł za pośrednictwem mediów społecznościowych Ariel Helwani, powołując się na Aarona Bronstetera. Co jednak warto podkreślić, na ten moment nie podpisano jeszcze żadnych kontraktów.

„Według źródeł, obecnie rozmawia się o Nick Diaz x Robbie Lawler na UFC 266. Jako pierwsze podał to Aaron Bronsteter. Pojedynek ten posłuży jako co-main event przed potencjalną walką wieczoru Alex Volkanovski x Brian Ortega, którzy zawalczą o pas wagi piórkowej. Nie podpisano umów. Póki co jedynie się o tym dyskutuje.”

Zobacz także: „Zaraz pójdę z nim porozmawiać” – Nick Diaz chce wrócić do UFC

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w klatce, w kwietniu 2004 roku. Ich starcie uświetniło galę z numerem 47. Wówczas to Nick Diaz (26-9) pokazał się z lepszej strony, odprawiając Robbie’ego Lawlera (28-15) w drugiej rundzie. Wszyscy doskonale wiedzą, jak potoczyły się ich dalsze losy, więc druga konfrontacja może być ciekawym przedsięwzięciem. Największą niewiadomą na ten moment pozostaje forma brata Nate’a, który swój ostatni pojedynek stoczył ponad sześć lat temu.

Źródło: Twitter/Ariel Helwani