Były mistrz kategorii średniej UFC – Robert Whittaker (20-5) podjął wyzwanie Darrena Tilla (18-2-1) na wspólną walkę w charakterze main eventu na gali w Londynie. Organizacja UFC ma jednak prawdopodobnie inne plany…

Po udanym debiucie w kategorii średniej, przechodzący z niższej dywizji – Darren Till rzucił wyzwanie Robertowi Whittakerowi. Pomysł walki z miejscowym zawodnikiem w Londynie spodobał się byłemu mistrzowi, gdyż – jak twierdził – nigdy nie był w Europie i byłaby to świetna okazja, aby nadrobić zaległości.

Obaj zawodnicy wstępnie zgodzili się na pojedynek na Twitterze, jednak najwidoczniej organizacja UFC ma nieco inny plan na byłego mistrza – szykując mu zupełnie innego rywala.

Jak zaznaczył jednak dziennikarz, Ariel Helwani – nie wszystko jest jeszcze przesądzone w przypadku ewentualnego starcia Whittaker vs. Cannonier, gdyż „The Reaperowi” naprawdę podoba się pomysł walki z Tillem w Londynie.

Jared Cannonier z pewnością zasłużył teraz na wysoko notowanego rywala, gdyż – zmieniając dywizję z półciężkiej na średnią, zwyciężył w nowej kategorii już 3 walki i wszystkie przez nokauty.

Gdyby jednak doszło do tego pojedynku – odbyłby się 7 marca na gali UFC 248, gdzie prawdopodobnie zmierzą się Israel AdesanyaYoelem Romero o pas kategorii średniej oraz Weili Zhang Joanną Jędrzejczyk – o pas dywizji słomkowej.

źródło: Twitter