Robert Whittaker wyszedł ze szpitala, powrót planowany między czerwcem a sierpniem

Źródło: bloodyelbow.com

Na kilka godzin przed rozpoczęciem gali UFC 234, mistrz kategorii średniej Robert Whittaker (20-4) tafił do szpitala z powodu przepukliny i wymagał natychmiastowej operacji. Po trzech dniach od zabiegu mistrz opuścił już szpital i planuje powrót do klatki UFC latem.

Whittaker miał zmierzyć się w main evencie gali z Kelvinem Gastelumem (15-3) o tytuł mistrza kategorii średniej. Z powodu hospitalizacji mistrza walka została zdjęta z rozpiski, a nowym main eventem został pojedynek Adesanya vs Silva.

Trzy dni po operacji Whittaker został wypuszczony ze szpitala, ale do swojego rodzinnego miasta Sydney będzie mógł wybrać się dopiero w poniedziałek. Menadżer Australiczyka Titus Day poinformował, że przez najbliższe 4 do 6 tygodni mistrz nie będzie mógł wznowić treningów. Jeżeli chodzi o powrót do klatki to Day ma pewien pomysł:

Powiedziałbym, że będzie w stanie walczyć między czerwcem i sierpniem, w zależności od poprawy stanu zdrowia. Miejmy nadzieję, że bliżej czerwca.

Walką, która miałaby się odbyć w lecie, byłby zainteresowany Kelvin Gastelum, który zaznaczył, że nowy termin walki powinien być w okolicach lata.

źródło: bjpenn.com