Sergey Kharitonov zmierzy się z Matem Mitrione na gali Bellator 216

88
źródło: mmajunkie.pl

Bellator powoli zaczyna ustalać karty walk swoich wydarzeń w 2019 roku. Organizacja ogłosiła walkę wieczoru gali Bellator 216. Będzie to starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Sergeyem Kharitonovem (28-6) a Matem Mitrionem (13-6).

Rosjanin obecnie jest na fali wznoszącej, posiada passę 5 zwycięstw z rzędu nie licząc pojedynku z Antonem Vyaziginem, który został uznany za nieodbyty.
W swojej ostatniej walce zwyciężył przez TKO z weteranem mieszanych sztuk walki Royem Nelsonem (23-16). Przez swoją osiemnastoletnią karierę tylko dwukrotnie wygrywał przez decyzję sędziowską. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się jego przyszły rywal.

Matt Mitrione debiutował w zawodowym MMA na gali UFC z którą był związany prawie siedem lat. Po odejściu tej organizacji związał się z Bellatorem dla którego był czołową postać w królewskiej kategorii. Swoją wartość udowodnił wygrywając przez TKO z legendarnym Fedorem Emelianenko (38-5). Wziął udział w Grand Prix w wadze ciężkiej. Przeszedł do etapu półfinałów pokonując wspomnianego już Roya Nelsona. Niestety marzenia o finale odebrał mu Ryan Bader (26-5) wygrywając z nim przez decyzję.

Będzie to z pewnością emocjonujące starcie, które umocni pozycje wagi ciężkiej w organizacji Bellator. Gala odbędzie się 15 lutego w Uncasville.

 

źródło: mmajunkie.com