Legendarny zawodnik,który przez lata rywalizował dla Pride FC, a później UFC – Mauricio Rua – wkrótce dołączy do Galerii Sław największej organizacji. Oficjalne wprowadzenie nastąpi 27 czerwca, podczas International Fight Week.

Mauricio Rua (27-14-1), którego większość może kojarzyć z pseudonimu „Shogun”, na przestrzeni lat 2003-2007 rywalizował w znanej na całym świecie organizacji Pride FC. Stoczył tam aż trzynaście bojów, z których dwanaście wygrał. Następnie dołączył do UFC, gdzie został już do końca swojej kariery.

Po raz ostatni w oktagonie oglądać mogliśmy go na początku 2023 roku. Podczas gali z numerem 283 skrzyżował rękawice z trenującym obecnie na co dzień w Polsce Ihorem Potierią (21-6), jednakże zmuszony był uznać jego wyższość, szybko zostając rozbitym. Trzecia porażka z kolei spowodowała, iż 42-latek chwilę później podjął decyzję o przejściu na sportową emeryturę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jego dokonania w tym sporcie są niepodważalne. Na przestrzeni lat kibice mogli wielokrotnie cieszyć oko podczas brutalnych starć z jego udziałem. Przedstawiciele największej federacji zdecydowali się go więc uhonorować, wprowadzając do UFC Hall of Fame. Do ceremonii dojdzie 27 czerwca.

Zobacz także: Joanna Jędrzejczyk dołączy do Galerii Sław UFC

Źródło: YouTube/UFC, fot. ufc.com