W ostatnich dniach KSW ogłosiło angaż nowego zawodnika w kategorii półśredniej. Jacek “Siexa” Gać w wywiadzie dla Artura Przybysza opowiedział o kulisach zatrudnienia, poprzednich walkach i wsparciu swoich kibiców na gali w Radomiu.

Jacek “Siexa” Gać (2-0), trenujący na co dzień w Uniq Fight Club ostatnią walkę stoczył w kwietniu na Fight Club 2, gdzie pokonał byłego zawodnika KSW Arkadiusza Kaszubę (3-4). Jak się okazało – zwycięstwo to było przepustką do walki na listopadowej gali największej polskiej organizacji w Radomiu.

Zobacz także: „Siexa” oficjalnie dołącza do organizacji KSW

Branie mocnych wyzwań opłaciło się Jackowi i pomimo niskiego rekordu, angaż w KSW jest podyktowany jakością jego walk.

(…) Byłem opłacalnym materiałem dla KSW i dlatego mogli się do mnie odezwać. Nie znam ich motywacji bo nie pytałem, dostałem propozycję i się ucieszyłem. Dostałem kredyt zaufania. Wiem, że KSW spogląda na zawodników z rekordami 5. wygranych, ale też po co natłuc sobie rekord 5-0 z ogórkami, którzy nie potrafią trzymać gardy?

“Siexa” słynie z tego, że idzie do przodu a jego główną bronią jest mocna stójka. Widowiskowe walki i nie odmawianie wyzwań przekonało właścicieli organizacji.

Ja wolałem się bić z gośćmi, którzy wiesz… Miałem jedną walkę ibiłem się z Arkadiuszem Kaszubą, który był już w KSW i miał kilka walk zawodowych, był pełnym zawodnikiem MMA. Nie przebieram, nie kalkuluję, wychodzę, biję się i myślę, że to gdzieś tam im po części zaimponowało i postanowili we mnie zainwestować

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Z kim zawalczy Gać? Najprawdopodobniej będzie to ktoś spoza rankingu kategorii półśredniej, bowiem na 8. miejscu rankingu wagi półśredniej plasuje się Wiktor Zalewski (6-0) z dwoma wygranymi pod rząd i najprawdopodobniej dostanie on kogoś wyżej notowanego. Pewne jest natomiast to, że “Siexa” stoczy pojedynek przed publicznością w Radomiu, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Daniel Rutkowski (16-3) z Patrykiem Kaczmarczykiem (10-2). 

Tym sposobem duża rzesza kibiców Uniq Fight Club pojawi się w radomskiej hali ale nie tylko na nich może liczyć Gać. 

Chłopaki z Radomia (kibice Radomiaka Radom przyp. red.) od razu jak się dowiedzieli, że się biję to sami do mnie też się odezwali, że z*jebiście, żebym dał znać jak będą bilety, że chcą mi pomóc w dystrybucji tych biletów na miejscu. (…) To jest jedno środowisko, wszyscy się znamy, wszyscy się lubimy, tak jak mówię, moja trybuna na pewno będzie pełna.

Autor: Kuba Kazuła

Źródło: YouTube/Artur Przybysz, fot. Hashtag_Sportplus, KSW