Zaledwie kilka dni temu gruchnęła informacja o tym, że Daniel Skibiński związał się z turecką organizacją i już poznaliśmy szczegóły dotyczące samej potyczki. Polak wystąpi w ramach main eventu Khan Fight 4, przystępując do rewanżu z Tahirem Abdullaevem.

Daniel Skibiński (21-9) obecnie skupia się na odbudowaniu rekordu. Na ten moment może pochwalić się dwoma wygranymi z kolei. Po raz ostatni zawalczył w marcu tego roku i po bardzo wyrównanym pojedynku, ostatecznie pokonał Włocha – Leonardo Damianiego (11-7-1). Kilkanaście dni później ogłoszono, iż Polak podpisał kontrakt z nowym pracodawcą.

Zobacz także: Daniel Skibiński zawalczy dla tureckiej organizacji

W tureckiej organizacji popularny „Skiba” rozpocznie od wysokiego „C”, momentalnie wchodząc do walki wieczoru. 18 maja, podczas Khan Fight 4 ponownie w swojej karierze skrzyżuje rękawice z Tahirem Abdullaevem (16-2). Starcie rozegra się oczywiście w limicie kategorii półśredniej.

Do pierwszej konfrontacji pomiędzy nimi doszło w październiku 2021 roku pod sztandarem UAE Warriors. Górą wówczas był reprezentant Azerbejdżanu, który rozbił Polaka zaledwie po 45. sekundach od rozpoczęcia, przerywając tym samym jego wcześniejszą, bardzo imponującą serię triumfów.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Abdullaevem – dokładnie tak samo, jak Skibiński – na ten moment znajduje się na fali dwóch wygranych. W lipcu zeszłego roku pokonał na kartach sędziowskich Yuriya Ermolenkę (7-9), a kilka miesięcy wcześniej szybko rozbił Nikitę Severova (7-5).

Źródło: X/MMA Cartel, fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl