Jak zawsze po wydarzeniu, miejsce miała aktualizacja rankingów KSW. Doszło do sporych zmian, a jedną z łatwo zauważalnych jest rozszerzenie ich o jedną lokatę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W minionym tygodniu miejsce miało KSW 75, które rozegrało się w Nowym Sączu. Doszło wówczas do walk kilku czołowych zawodników, a te doprowadziły do zmian w poszczególnych klasyfikacjach. Ciekawa sytuacja ma miejsce w dywizji ciężkiej, gdzie Daniel Omielańczuk oraz Michal Martinek dzielą teraz jedno miejsce. Niewykluczone, iż w związku z tym, jak wyglądał ich miniony pojedynek, przedstawiciele postanowią teraz doprowadzić do natychmiastowego rewanżu.

Henrique da Silva niesamowicie udanie zadebiutował pod sztandarem KSW. W ostatni piątek skrzyżował rękawice z byłym czempionem – Tomaszem Narkunem, którego widowiskowo znokautował w drugiej odsłonie. Dzięki temu, momentalnie dostał się do czołówki dywizji półciężkiej.

W main evencie ostatniej gali, doszło do konfrontacji Roberta Ruchały wraz z Damianem Stasiakiem. Jak doskonale wiadomo, finalnie to ten pierwszy opuścił klatkę jako zwycięzca, dzięki czemu przeskoczył o dwie pozycje w wadze piórkowej. Do rankingu wszedł także inny bohater tego wydarzenia – Adam Soldaev.

Warto również odnotować, iż z oficjalnej klasyfikacji usunięto Shamila Musaeva. Spowodowane jest to oczywiście obecną sytuacją za naszą wschodnią granicą, czyli zbrojnym atakiem Rosji na Ukrainę. Czy oznacza to, że już nigdy nie zobaczymy tego fightera w okrągłej klatce? Póki co zdecydowanie za wcześnie, by ferować takie wyroki, natomiast na pewno jest to kwestia warta do poruszenia.

Zobacz także: Gracjan Szadziński wraca na KSW 76! Zmierzy się z Valeriu Mirceą

Kluczowi zawodnicy z pozostałych wag nie brali udziału w 75. edycji, w związku z czym doszło jedynie do nieznacznych zmian spowodowanych poszerzeniem rankingów.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: KSW