Mateusz Legierski oraz Matous Kohout ponownie zestawieni! Jak możemy wyczytać w oficjalnych mediach społecznościowych czesko-słowackiej organizacji, ich starcie uświetni 34. edycję. Ta rozegra się 23 lipca w Pradze. 

Mateusz Legierski (7-1) oraz Matous Kohout (7-4) byli już w przeszłości do siebie przymierzani. Ich pojedynek miał mieć miejsce na jednej z marcowych gal OKTAGON MMA, jednakże „Dynamit” wypadł z powodu kontuzji na ostatniej prostej. W jego miejsce wszedł wtedy Arda Adas (11-6), z którym Czech ostatecznie sobie poradził, rozbijając przed drugim gongiem.

Zobacz także: Mateusz Legierski kontuzjowany – wypada z OKTAGON Prime 5

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – zawodnicy zostali ponownie zestawieni. Do ich pojedynku dojdzie 23 lipca na numerowanej, 34. gali. Walkę zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Legierski wraca do OKTAGON MMA po dwóch startach pod sztandarem największej, polskiej organizacji MMA – KSW. Do pierwszego doszło w listopadzie 2020, kiedy to skrzyżował rękawice z Francisco Barrio (10-2) i przewalczywszy pełny dystans, finalnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Następnie zmierzył się jeszcze z reprezentantem Czerwonego Smoka, Romanem Szymańskim (15-6), który pokonał go przed końcem regulaminowego czasu. Teraz zapewne zrobi więc wszystko, by wrócić na właściwe tory.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kohout podejdzie natomiast do tej potyczki, napędzony sęrią trzech wygranych. Oznacza to, iż po raz ostatni opuszczał arenę na tarczy, w grudniu 2020 roku. Porażkę zaznał wówczas od uznawanego za spory, europejski talent – Leo Brichty (10-3).

Źródło: Instagram/OKTAGON MMA