Mateusz Gamrot ma za sobą już dwa występy pod szyldem największej organizacji MMA na świecie. Po raz ostatni zameldował się w tamtejszym oktagonie w miniony weekend, gdy podczas UFC Vegas 23 skrzyżował rękawice ze Scottem Holtzmanem. 

Polak pokazał się w tej konfrontacji ze znakomitej strony. Pewnie wchodząc w pojedynek, spokojnie przewalczył całą, pierwszą rundę. W drugiej również pokusił się o kilka ciekawych kombinacji, które następnie doprowadziły do kapitalnego nokautu. Pod wrażeniem występu Mateusza Gamrota (18-1) było wówczas szefostwo organizacji, które postanowiło nagrodzić go bonusem pieniężnym w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Zobacz także: Druga walka i drugi bonus – Mateusz Gamrot zgarnia 50 tysięcy za występ wieczoru na UFC Vegas 23

Na tym jednak się nie zakończyło – wielu fighterów z całego świata pogratulowało wtedy 30-latkowi wygranej. Wśród nich znalazł się między innymi Jorge Masvidal (35-14), z którym Gamrot miał okazję trenować, przebywając w American Top Team. Jak się okazuje, krótki wpis był zaledwie częścią – „Gamebred” wysłał Polakowi również wiadomość głosową, którą dokładnie mogliśmy usłyszeć w materiale nagranym przez Borysa Mańkowskiego (22-8-1).

Bracie, od początku do końca wyglądałeś, jak j*bany zwierzak. American Top Team to twój dom. Wiem, że teraz prawdopodobnie lecisz do Polski, ale człowieku, musisz do nas wrócić i zdobyć pas dla klubu. Stary, będziesz mistrzem świata.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl– legalnego polskiego bukmachera.

W tym samym nagraniu ujawnione zostały także prywatne gratulacje, które złożył mu Krzysztof Soszyński. On podobnie jak Masvidal wierzy, iż Gamrot dojdzie na sam szczyt.

Jesteś wspaniałym fighterem i człowiekiem. Trenuj dalej ciężko, bo naprawdę masz ogromną szansę dojść do takiego poziomu, że będziesz czempionem. Proś o walki z najlepszymi i nadal trenuj ciężko – to najlepsze, co możesz zrobić. Jestem z ciebie bardzo dumny. Zawsze trzymam kciuki. 

„Gamer” zapowiada, iż chce być aktywny, a na potencjalnego przeciwnika wskazał już Nasrata Haqparasta (13-3). Czy to właśnie z nim przyjdzie mu się mierzyć w najbliższej przyszłości? Czas pokaże, więc pozostało jedynie cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: YouTube/Borys Mańkowski TV