Jak zapowiadał, tak zrobi. Aljamain Sterlling kolejny pojedynek stoczy nie w koguciej, a piórkowej dywizji. Do oktagonu wejdzie podczas jubileuszowego UFC 300, konfrontując się z Calvinem Kattarem.

13 kwietnia miejsce będzie miała hitowa gala UFC 300 i już teraz, na kilka miesięcy przed przedstawiciele organizacji ujawniają pierwsze zestawienia! Oficjalnie poinformowano już, iż do klatki powróci wówczas były mistrz – Jiri Prochazka (29-4). Stanie on w szranki z Aleksandarem Rakiciem (14-3).

Zobacz także: Oficjalnie: Prochazka kontra Rakić na UFC 300

Ponadto, w akcji zobaczymy również byłego czempiona wagi koguciej, który będzie wracał po ciężkim nokaucie. Aljamain Sterling (23-4) zdecydował, że ma już dość ścinania tylu kilogramów i następną walkę zrobi w wyższej, piórkowej kategorii. Momentalnie stanie przed szansą wejścia do czołówki, mierząc się z uplasowanym na 7. pozycji Calvinem Kattarem (23-7).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kattar dość kiepsko radził sobie w minionych występach. W czterech ostatnich pojedynkach wygrywał zaledwie jednokrotnie. Trzeba jednak pamiętać, iż mierzył się ze ścisłą czołówką – Maxem Hollowayem (25-7), Arnoldem Allenem (19-2), Joshem Emmettem (19-4), a także Gigą Chikadze (15-3).

Źródło: Instagram/UFC, fot. Chris Unger/Zuffa LLC