Stipe Miocic: „Przestańcie jęczeć … Nie próbuję blokować dywizji”

75
źródło: youtube / mmafighting

Aktualny mistrz dywizji ciężkiej UFC, w wywiadzie dla MMA Fighting, m.in. odpowiedział na zarzuty, jakoby blokował dywizję.

Stipe Miocic jakiś czas temu oznajmił, że nie ma zamiaru walczyć podczas panującej pandemii, gdyż po pierwsze jego klub jest zamknięty, w związku z czym nie może odbyć pełnego obozu przygotowawczego, a po drugie pracuje jako strażak. Niektórzy zarzucają 36–latkowi, że blokuje całą dywizję, jednakże ten, jak sam mówi, nie ma pojęcia, czego oni tak naprawdę od niego chcą.

Nie wiem, czego ludzie tak naprawdę ode mnie chcą. Oni wszyscy mówią: ‚On blokuje dywizję’. A ja sobie myślę; ‚Jak blokuję dywizję?’ Inni goście mówią, że mogą trenować. Cóż, dobrze dla was. Żyjecie w innych stanach, macie inne przepisy.

Zawodnik urodzony w Ohio prawdopodobnie w swoim następnym pojedynku stanie do trylogii z Danielem Cormierem, który ostatnio cały czas nawołuje, aby aktualny mistrz wagi ciężkiej podpisał kontrakt na trzecie starcie. Miocic przyznał jednak, że nie interesuje go, co ma do powiedzenia 41–latek.

Nie obchodzi mnie [co Cormier mówi]. Naprawdę nie interesuje mnie jego opinia. Szczerze, to on mówi jedno, a potem cały czas sobie zaprzecza.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rozdrażniony Stipe dodał również, że nawet jeśli nie byłby strażakiem, to nie rozwiązałoby to problemu, gdyż w dalszym ciągu nie mógłby trenować.

Co ja powinienem zrobić? Jest pandemia. Co jeszcze mam powiedzieć? Nawet gdybym nie był na pierwszej linii ognia, to i tak nie mógłbym trenować, więc zamknijcie się. Przestańcie jęczeć.

Miocic oznajmił też, że jest w stałym kontakcie z amerykańską organizacją i chce powrócić do oktagonu najszybciej jak tylko będzie mógł.

Słuchaj, kiedy będę mógł zawalczyć, to zawalczę – nie ma co do tego wątpliwości. Rozmawiamy z UFC i ustalimy jakąś dobrą datę. Staramy się coś wymyślić.

Chcę wrócić najszybciej jak będę mógł. Nie próbuję blokować dywizji. Chcę walczyć. To nie jest tak, że walczę trzy rundy. [Walczę] pięć i to o tytuł mistrzowski wagi ciężkiej z mocnym zawodnikiem. Chcę mieć pewność, że będę gotowy.

Zobacz także: Wiemy trochę więcej o planach UFC związanych z Fight Island

Źródło: MMA Fighting