Już 13. stycznia 2024 roku fani K-1 będą mogli podziwiać majestatyczne podziemia Kopalni Soli „Wieliczka”, gdzie w ringu zmierzą się ze sobą sportowcy na najwyższym poziomie. Organizatorzy Strike King podkreślają, że pojedynki na zasadach K-1 w małych rękawicach zapewnią widzom najlepsze sportowe emocje, a gala będzie festiwalem niezwykłej rozrywki – widowiskiem, jakiego jeszcze nie było!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Już wiadomo, że nowy rok przyniesie fanom kickboxingu wiele nowości. Pierwsza gala ogłoszona przez nową Federację Strike King, będzie początkiem cyklu wydarzeń, na których odbędzie się wiele walk topowych sportowców. Organizatorzy przez ostatnie tygodnie ogłaszali nazwiska zawodników, którzy zmierzą się ze sobą już 13. stycznia 2024 roku w Kopalni Soli „Wieliczka”. Wiadomo, że w ringu staną m.in. Mariusz Wach, Tomasz Sarara, Gracjan Szadziński, Alan Kalski, Łukasz Rajewski, Vanessa Romanowski, Filip Miszczak, Łukasz Bartnik, Patryk Dziadzio, Karol Łasiewicki czy też Damian Piskorz. Oprócz tego, już na I gali rozpocznie się Strike King League, w którym bierze udział czterech zawodników w kategorii wagowej 77 kg: Krzysztof Mariańczyk, Maciej Karpiński, Damian Pająk i Szymon Dałek. Organizatorzy ogłosili również czteroosobowy turniej w kategorii wagowej 85 kg.

Zobacz także: 100 tysięcy złotych dla zwycięzcy! Szczegóły dotyczące Strike King League

Pierwsze wydarzenie organizowane przez Federację Strike King odbędzie się w niezwykłym miejscu, w niesamowitym klimacie, który wpisuje się w założenia jej działalności. Organizacja gali kickboxingu w Kopalni Soli „Wieliczka” to połączenie tradycji z innowacyjnością. Federacja chce zapewnić widzom rozrywkę na światowym poziomie, jednocześnie powracając do korzeni światowego K-1 i nawiązując do historii – do najlepszych czasów sportów uderzanych.

Federacja Strike King zwraca szczególną uwagę na wybrane przez siebie miejsce. Z pewnością będzie ono wyzwaniem w kontekście organizacji takiego wydarzenia, ale trzeba przyznać, że walki w takiej przestrzeni będą robić wrażenie.

Niezwykłe wnętrza Kopalni Soli „Wieliczka” przyciągają swoją niepowtarzalnością i jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Dlatego też każdego roku solne komory są miejscem kilkuset rozmaitych wydarzeń. W podziemnych wyrobiskach odbywają się bale, konferencje, koncerty muzyki rozrywkowej i klasycznej, spektakle teatralne i inne niecodzienne przedsięwzięcia, w tym także eventy sportowe.

czytamy na stronie internetowej organizacji.

Prezes Federacji – Bartosz Batra – dodaje:

Strike King właśnie rozpoczyna swoją historię. Chcemy, żeby wszystkie wydarzenia odbywały się w wyjątkowych lokalizacjach, które podkreślą oryginalny charakter działalności organizacji. Nasz projekt to nie tylko zwykłe gale kickboxingu, to ludzie, którzy w innowacyjny i kreatywny sposób chcą sprostać oczekiwaniom wymagających widzów, głodnych prawdziwych sportowych emocji, ale też niezapomnianej rozrywki z nutą oryginalności połączonej z kulturą i historią.

Przed Strike King 1 mają zostać zorganizowane dwie konferencje z zawodnikami, a w kolejnym miesiącach planowane są następne gale. Ze względu na niezwykłą przestrzeń, w której odbędzie się wydarzenie, liczba biletów na galę jest mocno ograniczona, ale fani K-1 będą mogli także wykupić dostęp do PPV. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Strike King: www.strikekingfestival.pl, gdzie znajdują się także wszystkie szczegóły związane z wydarzeniem.

Informacja prasowa