Początek roku 2023 przyniósł nam pierwsze szczegóły dotyczące trzeciej edycji Strife! Ta rozegra się 18 lutego w Grupa Azoty Arenie Puławy, a w karcie walk znajdą się naprawdę ciekawe nazwiska. Transmisja dostępna będzie w TVN Turbo.

Oprócz terminu oraz lokalizacji kolejnego wydarzenia, przedstawiciele organizacji ogłosili także dwa główne pojedynki. W ramach main eventu miejsce będzie miała potyczka w wadze średniej pomiędzy dwoma powracającymi po dłuższej przerwie fighteramiPiotrem Strusem (15-7-2), a także Kacprem Karskim (7-3). To jednak nie wszystko! Oficjalnie potwierdzono również starcie w królewskiej kategorii – Kamil Gawryjołek (3-0) kontra Adam Biegański (7-4). Ponadto, w rozpisce znajdą się również boje Bartłomieja Kopery (11-7), Karola Kutyły (6-5), czy Hugo Deuxa (1-0).

Kwiecień 2021 – właśnie wtedy po raz ostatni mogliśmy obserwować Strusa w akcji. Po raz kolejny w swojej karierze skrzyżował wówczas rękawice z obecnym pretendentem do pasa Ares FC, Rafałem Haratykiem (16-4-2), natomiast ostatecznie musiał uznać jego wyższość, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Od tego czasu trapiły go kontuzje, w związku z czym jego powrót odkładał się w czasie. Jeszcze dawniej nie występował jednak jego najbliższy oponent – Karski. Ten swój ostatni pojedynek stoczył w 2017 roku, kiedy to szybko rozprawił się z Tomaszem Kondraciukiem (12-8). Zobaczymy więc, jak panowie niebawem zaprezentują się w klatce.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jeżeli chodzi zaś o bohaterów co-main eventu, to Gawryjołka mogliśmy niedawno zobaczyć pod sztandarem KSW. Podczas 76. edycji wszedł na zastępstwo do starcia z Markiem Samociukiem (4-3) i choć sporo osób go skreślało, zdołał go pokonać… I to w pierwszej rundzie! Biegański podejdzie natomiast do tej rywalizacji po wygranej, którą zdobył w sierpniu minionego roku. Zmusił wtedy do odklepania Damiana Bujkowskiego (2-2), udanie wracając na ścieżkę zwycięstw w formule MMA.

Zobacz także: KSW kontra Bellator MMA? Polska organizacja odpowiada na zapytanie

Źródło: Strife