16 grudnia 2023 roku już teraz można nazwać historycznym dniem dla światowego MMA. Przed próbą zdobycia trzeciego pasa stanie Salahdine Parnasse, a jego rywalem będzie mistrz kategorii półśredniej Adrian Bartosiński. Gdy federacja KSW ogłosiła mistrzowskie zestawienie, świat MMA oszalał! 

Zdania na temat przebiegu walki są podzielone. Duże grono kibiców uważa, że różnica kilogramów będzie nie do przeskoczenia i Salahdine Parnasse (18-1) zostanie ciężko znokautowany ale… w większości swoich walk deklasował rywali, pokazywał się z kapitalnej strony i każdy zachwycał się jego poziomem. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?

Zobacz także: Parnasse w drodze po trzeci pas! Hitowe zestawienie z Bartosińskim main eventem XTB KSW 89!

Reakcje świata MMA mówią same za siebie – tym pojedynkiem będzie żył cały świat sportów walki.

Głos zabrali również zagraniczni zawodnicy MMA, reprezentanci innych sportów walki i były mistrz kategorii półśredniej KSW Roberto Soldić (20-4).

“Robocop” był dominatorem w swojej dywizji i pokonał Mameda Khalidova (37-8-2) w walce o pas kategorii średniej. O walce Soldić – Parnasse możemy jedynie pomarzyć ale takie zestawienie mogłoby jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię kibiców. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ta historyczna gala sprawi, że oczy całego świata MMA będą zwrócone jednak w stronę Adriana Bartosińskiego (14-0) i Salahdine’a Parnasse’a.. Od poniedziałku polscy eksperci poddają analizie to zestawienie. Co sądzą o tym Mateusz Borek i Maciej Turski?

Komentarza udzielił nawet były rywal Salahdine’a w kategorii piórkowej – Daniel Rutkowski (16-3).

Oglądając wcześniejsze walki Francuza ciężko wyobrazić sobie, że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie go zdominować i nie wejść w jego grę. Zdania kibiców są natomiast mocno podzielone i znalazło się spore grono, które nie widzi sensu takiego starcia, argumentując to blokowaniem dywizji czy różnicą kilogramów. 

Nie zabrakło również sporej dawki humoru od jednego z internautów.

Historyczne trzecie trofeum może stać się faktem już 16 grudnia. Nawet jeśli „Bartos” obroni pas, to walka ta na stałe zapisze się w historii światowego MMA. Kto zasiądzie na tronie kategorii półśredniej? Czy Salahdine udowodni, że jest na światową skalę fenomenem i nie ma już dla niego rywali w KSW? 

Autor: Kuba Kazuła

Źródło: Twitter, Instagram/KSW