Autor filmu dokumentalnego o Mamedzie Khalidovie podzielił się w programie telewizji Nova kolejną rewelacją na temat zawodnik MMA. Latkowski zabrał głos na temat nagłego spadku popularności Mameda i zdradził pewien szczegół, który może świadczyć o przyszłości gwiazdy KSW. Czy jednak na pewno ten właśnie fakt ma znaczenie?

Portal Sportowefakty.wp.pl powołując się na występ Latkowskiego w telewizji Nova, zwrócił uwagę na podaną przez niego informację o kupnie mieszkania w Groznym przez Mameda Khalidova. Czy sprawa jest faktycznie niepokojąca i istnieje szansa na to, że ten świetny sportowiec opuści Polskę i wróci do Czeczenii? Latkowski twierdzi, że wcale nie zdziwi go, jeśli tak się stanie:

Mamed wyjechał z Czeczenii, nie do końca uciekając. Przyjechał do Polski uczyć się. Poznał tutaj Polkę, ma dzieci z nią… A zresztą, jeżeli ktoś chce, żeby wrócił do siebie, to on już kupił mieszkanie w Groznym. Teraz też jest obecnie w Groznym, chyba jeszcze z miesiąc tam będzie. Wszyscy popracujemy nad tym, że on tam wreszcie zostanie. Rozmawiałem z Mamedem i nie zdziwię się, jak wyjedzie.

Faktycznie, od czasu walki z Azizem Karaoglu, a następnie po serii newsów na temat radykalizmu w wyznawaniu islamu, a zakończywszy na kontrowersyjnej (zdaniem wielu) walce z Borysem Mańkowskim, Mamed Khalidov zyskał sobie wielu hejterów. Wygwizdanie go po walce wieczoru na KSW 39: Colosseum było kolejnym kamyczkiem do ogródka i po tej gali komentatorzy sportowi zwrócili uwagę na kilka faktów, mogących przemawiać za rozstaniem się Mameda ze swoją nową ojczyzną.

Po pierwsze – walka z Mańkowskim zakończyła aktualny kontrakt Mameda z KSW. O czeczeńskiego zawodnika upomina się już inna federacja – ACB, której prezydent twierdzi, że właściwie jest po słowie z Khalidovem.

Sam Mamed jest obecnie na wakacjach w rodzinnej Czeczenii, a w wywiadzie, którego nam udzielił jeszcze przez KSW 39 zapowiedział, że decyzję co do przyszłości podejmie po wakacjach.


Czy warto więc przejmować się słowami Sylwestra Latkowskiego? Być może, o ile Mamed kupił… drugie mieszkanie w Groznym.
Z książki napisanej przez Szczepana Twardocha dowiadujemy się bowiem, że Khalidov ma już mieszkanie w stolicy Czeczenii, a poza tym wykańcza powoli dom otrzymany od ojca. Mieszkanie w Groznym posiada od jakiegoś już czasu ze zwykłej wygody. Jak sam mówi, woli mieć gdzie nocować, gdy przebywa gościnnie w swojej ojczyźnie, niż tułać się po hotelach albo zwalać się na głowę rodzinie.

Zwróćcie także uwagę na to, co wielokrotnie powtarzał Mamed w wywiadach i w książce: w Polsce ma rodzinę, jego dzieci mówią po polsku (jeden z synów nie zna prawie żadnego słowa po czeczeńsku), otrzymał polskie obywatelstwo, tutaj prowadzi własny biznes. Związał się z naszym krajem na stałe i raczej nie zamierza tego zmieniać.

 

źródło: sportowefakty.wp.pl