Do przezabawnej sytuacji doszło w klatce po main evencie gali UFC 288. Jeden z członków team’u Aljamaina Sterlinga przywłaszczył sobie kurtkę kolejnego pretendenta do pasa w wadze koguciej. Jak do tego w ogóle doszło?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Seam O’Malley wkroczył do oktagonu po tym, jak Aljamain Sterling obronił niejednogłosną decyzją sędziów pas mistrzowski w kategorii koguciej w starciu z Henrym Cejudo. „Suga Sean” stanął twarzą w twarz z czempionem, zaznaczając swoją pozycję pretendenta do tytułu. Widać było, że między panami iskrzy – ochrona musiała interweniować – a zatem buduje się już kolejna historia pod następną obronę Sterlinga.

W tym całym zamieszaniu doszło do zabawnej sytuacji. Stojący między ochroniarzami Merab Dvalishvili, który wcześniej asystował Sterlingowi w narożniku, skorzystał z okazji i zabrał kurtkę, zdjętą przez O’Malley’a do face to face. Sean nie patrzył, komu oddaje okrycie, bo był zajęty wpatrywaniem się w przyszłego oponenta i wymianą zdań z nim. Dvalishvili ubrał zatem kurtkę, potem wskoczył na ogrodzenie, a następnie z szerokim uśmiechem biegał po oktagonie. Wideo z tą zabawną scenką obiegło już świat MMA i zebrało sporo komentarzy. Żartują sobie z tego nie tylko fani, ale też zawodnicy UFC.

Merab nadal jest bardzo zadowolony ze swojego dzieła:

„Podoba mi się ta kurtka.”

Nawet prawowity właściciel skradzionego ubrania dostrzega komizm całej sytuacji:

„Dałem temu gościowi swoją kurtkę, bo myślałem, że to mój szatniarz.”

pisze O’Malley na Twitterze.

źródło:Twitter/UFC, Merab Dvalishvili, Sean O’Malley, UFC_Obsessed