Dyrektorowi generalnemu Rizin najwidoczniej podoba się powrót do zasad jego byłej organizacji. Dodał również, że z radością obserwuje rozwój KSW.

Wieść o nadchodzącej gali KSW Epic dotarła aż do Japonii. Szef nieistniejącej już organizacji PRIDE Fighting Championships zwrócił się w stronę fanów polskiego potentata. Nobuyuki Sakakibara pogratulował kibicom wspomnianego wydarzenia i dodał, że z radością obserwuje rozwój KSW. Wyraził również chęć odwiedzenia naszego kraju w przyszłości.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Szczególną radość i dumę wyraził odnośnie starcia które odbędzie się na zasadach legendarnej już federacji. Jej działalność w latach 1997-2007 miała ogromny wpływ na rozwój mieszanych sztuk walki na całym świecie. To tam mogliśmy oglądać późniejsze gwiazdy UFC, takie jak Wanderlei Silva czy Mark Hunt.

„Witajcie fani KSW. Nazywam się Nobuyuki Sakakibara i jestem dyrektorem generalnym Rizin, a kiedyś również Pride. 20 lat wspaniałej działalności z radością obserwuję, jak KSW niesamowicie się rozwija pod wspaniałym przewodnictwem mojego dobrego przyjaciela Martina i ten widok jest dla mnie inspiracją. Czuję się zaszczycony i wdzięczny, że KSW zorganizuje walkę na zsadach wspaniałej  organizacji PRIDE. Życzę wam miłego oglądania pełnego akcji starcia według najbardziej emocjonujących zasad w świecie MMA. Mam nadzieję, że spotkamy się w niedalekiej przyszłości. Bardzo chciałbym odwiedzić kiedyś Polskę. Gratluję wam tej gali.”


W pojedynku według wspomnianych reguł zmierzą się Darko Stosic i Matheus Scheffel. Jeden z zawodników polskiej organizacji nie biorących udziału w KSW Epic stwierdził w komentarzu pod nagraniem, że soccer kicki czy stompy powinny być dozwolone w MMA. Jest nim holender Brian Hooi, który przy okazji wyraził chęć przystąpienia do walki tak szybko jak to możliwie.

KSW EPIC – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

Źródło: KSW, Fot.: Ethan Miller / Getty Images