Paul Felder zrewanżował się Edsonowi Barbozie podczas gali UFC 242, za porażkę z 2015 roku. Problem w tym, że z werdyktem sędziowskim nie zgadza się Barboza i jego team.

Paul Felder wygrał w wyniku niejednogłośnej decyzji sędziów. Z takim wynikiem nie zgadza się team Edsona Barbozy. Największą kontrowersje budzi punktacja sędzi Marii Makemutov, która wypunktowała 30-27 dla Feldera. Howie Both punktował 30-27 dla Barbozy, a David Lethaby 29-28 na korzyść Paula Feldera.

Uważamy, że walka został wypunktowany niedokładnie. Fakt, że jeden z sędziów punktował 30-27 dla Barbozy, a inny 30-27 dla Feldera, jest dużym wskaźnikiem pomyłki. Nasze spostrzeżenia i ludzi z którymi rozmawialiśmy, wszystkich pozostałych osób na hali, dziennikarzy i mediów są takie, że w tej walce było 29-28 dla Edsona, który wygrał dwie pierwsze rundy.

-powiedział menadżer Barbozy – Alex Davis

Menadżer zawodnika przyznaje, że nie miałby nic przeciwko punktacji 29-28 dla Feldera mimo iż uważa, że Barboza wygrał dwie pierwsze rundy. Natomiast punktację 30-27 ocenia już jako błąd, który nie powinien się pojawiać i trzeba zwalcza tego typu pomyłki.

Uważamy, ze Edson wygrał dwie rundy, nie narzekalibyśmy, gdyby było 29-28 dla Feldera. Nie mamy nic do Paula Feldera, jest świetnym zawodnikiem i wspaniałym człowiekiem, ale Junior zawalczył świetnie i będziemy kwestionować decyzję.

Prezentujemy karty punktowe z walki Felder vs Barboza.

źródło: mmafighting.com | twitter