Tu nie będzie żadnego markowania ciosów oraz momentu zawahania. Zarówno Colby Covington jak i Jorge Masvidal pójdą na wojnę i będą chcieli urwać sobie głowy. Jeden ma wszystko, by wygrać, a drugi… potrafi zaskoczyć! Poznajcie nasz typ na main event UFC 272 oraz zachęcające kursy od Fortuny!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 2100 złotych!

Grzegorz: W main evencie gali UFC 272 byli sparingpartnerzy i przyjaciele pójdą w bój. Mowa oczywiście o potyczce Colby’ego Covingtona z Jorge Masvidalem. Na papierze walka nie wydaje się być jakoś szczególnie wyrównana. Masvidal bywa oczywiście niebezpieczny, zwłaszcza w początkowej fazie starcia, natomiast warto spojrzeć na starcie obu zawodników z Kamaru Usmanem, z którym obaj mieli przyjemność walczyć dwukrotnie. Colby dwa razy był bliski pokonania Nigeryjczyka i toczył z nim naprawdę wyrównane boje, natomiast Masvidal był deklasowany nawet w płaszczyźnie, z której sam się wywodzi. Zaliczył także pierwszy nokaut w bogatej karierze.

Covington ma wszystkie narzędzia, którymi Usman neutralizował niebezpieczeństwo ze strony Masvidala. Będzie na 100% odwoływał się do swoich zapasów, szukał przeniesienia pojedynku do parteru, bądź po prostu zadowoli się klinczem i kontrolą pod siatką, jak zrobił aktualny mistrz kategorii półśredniej w pierwszej walce z „Gamebredem”. Nie skreślam oczywiście całkiem Jorge, uważam, że może jak najbardziej znokautować Colby’ego, tym bardziej, że starcie to ocieka złą krwią i w przypadku emocji z obu stron, bardzo łatwo o choć najmniejszy błąd, który może wykorzystać rywal. Po drugiej natomiast rundzie, gdy bak z paliwem Masvidala będzie coraz bardziej pustoszał, szala zwycięstwa wyraźnie zacznie się przechylać na korzyść Covingtona.

Uważam, że „Chaos” w początkowej fazie starcia skupi się na umęczaniu rywala w klinczu, następnie, gdy spompuje nieco mięśnie oponenta, zacznie przechodzić do ofensywy w stójce i będzie coraz śmielej sobie tam poczynał. Słaba siła uderzenia Colby’ego nie wróży tutaj jednak skończenia walki. Raczej powinnismy się nastawić na oglądanie 25 minut, dość jednostronnego widowiska pod dowództwem Covingtona. Mój typ: Colby Covington przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Covington: 1.30
Masvidal: 3.56

Chcesz obstawiać gale MMA? Zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.