Wygląda na to, że zajmujący pierwszą lokatę w klasyfikacji królewskiej kategorii, Darko Stosic, zawalczy na KSW 79. 30-letni Serb ogłosił to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Darko Stosic (17-5) dołączył do największej organizacji MMA w Polsce w minionym roku, i jak dotąd wystartował tam pięciokrotnie. Po trzech triumfach z kolei otrzymał szansę rywalizacji o mistrzowski pas, i tym sposobem zmierzył się w lutym z Philem De Friesem (22-6). Kapitalnie dysponowany Brytyjczyk okazał się być jednak nie do przejścia, dlatego zmuszony był uznać jego wyższość, przegrywając przed końcowym gongiem. Od tego momentu wystąpił jeszcze raz – doprowadzono do rewanżu z Michałem Kitą (21-15-1), i tym razem ponownie zwyciężył, rozbijając Polaka w drugiej rundzie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, iż szansę na poprawę bilansu będzie miał już w lutym. Stosic sam zakomunikował to w swoich mediach społecznościowych, dodając zdjęcie z ostatniej walki, okraszone krótkim komentarzem.

„Następna walka już w lutym!”

Na ten moment nie wiadomo, kto będzie jego oponentem. Kibice snują jednak domysły, iż może spotkać się z Michalem Martinkiem (10-4). Czy więc przedstawiciele organizacji wybiorą taką opcję przed potencjalnym drugim spotkaniem „Blackbearda” z Danielem Omielańczukiem (26-13-1)? Czas pokaże. Jedyne, co teraz pozostaje, to czekać na oficjalny komunikat ze strony KSW.

Zobacz także: Paweł Biernat poznał rywala na styczniowe Ares FC 11

Tak na ten moment prezetnuje się oficjalne zestawienie KSW 79, które 25 lutego odbędzie się w Libercu:

Walka wieczoru | Main event
120,2 kg/265 lb: Phil De Fries #C (22-6, 1NC, 5 KO, 13 Sub) vs TBA – o pas mistrzowski

Karta główna | Main card
120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek (1-0, 1 KO) vs TBA
120,2 kg/265 lb: Michal Martínek #4 (10-4, 6 KO, 1 Sub) vs TBA

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: Facebook/Darko Stosic