Gremium dziennikarzy powiązanych bezpośrednio z UFC zebrało się i wybrało najlepsze pojedynki, które miały miejsce w 2022 roku. Wśród wskazanej przez nich najlepszej dziesiątki znalazła się także konfrontacja naszego rodaka, Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem.

25 czerwca – właśnie wtedy rozegrało się UFC Vegas 57, gdzie w main evencie doszło do pojedynku pomiędzy Mateuszem Gamrotem (21-2) oraz Armanem Tsarukyanem (19-3). Jeszcze przed bojem mnóstwo kibiców zwracało uwagę na to, iż starcie to może być niezwykle emocjonujące, i… W ogóle się nie pomylili! Fighterzy przewalczyli pełne 25 minut na niesamowicie wysokim tempie, po czym wyszli do decyzji sędziowskiej. Atmosfera zagęszczała się z każdą sekundą, natomiast arbitrzy punktowi ostatecznie wskazali triumf reprezentanta naszego kraju.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okiem powiązanych z największą organizacją MMA na świecie dziennikarzy, potyczka ta znalazła się wśród dziesięciu najlepszych w minionym roku. Skład osób, które o tym decydowały, to: Thomas Gerbasi, Christoph Goessing, Maddyn Johnstone-Thomas, Cory Kamerschak, E. Spencer Kyte, Steve Latrell, Zac Pacleb, McKenzie Pavacich, a także Gavin Porter.

W taki sposób prezentuje się pełna lista:

1. Jiri Prochazka vs. Glover Teixeria
2. Khamzat Chimaev vs. Gilbert Burns
3. Dustin Poirier vs. Michael Chandler
4. Stephen Thompson vs. Kevin Holland
5. Matt Schnell vs. Sumudaerji
6. Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno III
7. Ciryl Gane vs. Tai Tuivasa
8. Calvin Kattar vs. Giga Chikadze
9. Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan
10. Sean O’Malley vs. Petr Yan

Zobacz także: Kto dla „Gamera”? Mateusz ma na oku trzech potencjalnych przeciwników

Źródło: ufc.com