Conor McGregor (21-3) najprawdopodobniej powróci do oktagonu UFC, by zmierzyć się z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem (26-0). Dla Irlandczyka może to być najtrudniejszy test w karierze, jednak jego zespół wydaje się przygotowany na to wyzwanie dzięki starannie opracowanemu planowi na walkę.

Jeden z trenerów Conora McGregora, Owen Roddy w wywiadzie dla MMAjunkie poruszył temat przygotowania planu na starcie z Khabibem.

Wszyscy siadamy i patrzymy, gdzie są luki i co możemy zrobić, aby wykorzystać je u przeciwnika. Khabib przynosi wiele problemów, podobnie jak wszyscy zawodnicy, ale nie jest kuloodporny. To nie jest niemożliwy do złamania kod. 

stwierdził Roddy.

Musisz tylko odnaleźć luki w grze przeciwnika i je wykorzystać. Taka byłaby moja rola. Oczywiście, wprowadzilibyśmy trenera od zapasów, a John Kavanagh pracowałby nad ogólną grą i jiu-jitsu.

kontynuował trener McGregora.

To kolejny dzień w biurze. To świetna zabawa tworzyć plan na walkę z różnymi przeciwnikami, którzy niosą różne zagrożenia. Zawsze ekscytujące jest wymyślanie planu gry, aby ich pokonać. I to właśnie robimy. Próbujemy rzeczy. Jeśli to działa, trzymamy się tego. Jeśli to nie zadziała, zmieniamy plan.

Roddy sądzi, że Nurmagomedov ma mocne uderzenie, ale wierzy, że McGregor ma przed sobą kolejny świetny rok i umiejętności, które poprowadzą go do zwycięstwa.

Stójka Khabiba … jest dobra. Pracował nad uderzeniami w poprzednich walkach, ale zdecydowanie nie jest na poziomie Conora. Nikt nie jest. Conor jest moim zdaniem najlepszym strikerem w MMA.

pochwalił Irlandczyka Owen Roddy.

Zawsze znajdą się luki, bez względu na to, czy jesteś zapaśnikiem, czy kickbokserem, czy specjalistą jiu-jitsu. Walka zawsze zaczyna się od stójki, więc zawsze istnieje możliwość wywalczenia dobrego uderzenia, a wszyscy pozostawiają luki. Jestem pewien, że możemy naruszyć ciosami Khabiba, zdecydowanie.

zakończył Trener McGregora.

Źródło:MMAjunkie.com