Pod koniec lutego zmaterializuje się gala KSW EPIC, która ma nawiązywać do początków polskiej organizacji. Zobaczymy tam walki w różnych formułach, a całe widowisko zwieńczy pojedynek pomiędzy Tomaszem Adamkiem oraz Mamedem Khalidovem. 

Ogłoszenie gali KSW EPIC odbiło się na naszym podwórku bardzo szerokim echem. Odkąd tylko potwierdzono, iż w walce wieczoru spotkają się Tomasz Adamek wraz z Mamedem Khalidovem w rywalizacji bokserskiej, zwróciło to uwagę wielu środowisk.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Trener Zbigniew Raubo twierdzi natomiast, że konfrontacja, która odbywa się na dystansie sześciu rund w klatce – delikatnie mówiąc – nie do końca spełnia standardy pięściarstwa.

Walka bokserska to jest ring, nie żadna klatka – ring. Walka bokserska odbywa się w ringu. Wszystko, co odbywa się na schodach, pod schodami, w pokoju, w klatce, nad klatką, to jest szopka, show.

Jak natomiast typuje to starcie? Cóż, szkoleniowiec nie ma najmniejszych wątpliwości, że to Adamek opuści klatkę z ręką uniesioną ku górze, bo Khalidov – jak sam to określił – „boksersko jest ogórkiem przy Tomku”.

(…) To byli prawdziwi wojownicy 10 lat temu. Jeden wielki, drugi wielki, panowie… Dzisiaj to już jest kopia Adamka… Nie no, jakaś tam słabsza wersja Tomka i słabsza wersja Mameda. Mamed z tego, co wiem, bardziej dusił, a nie nokautował, a Adamek nokautował, a nie dusił, nie? Nie pozwalając złapać Mamedowi Adamka, jak Tomka nie udusi, to przegra, no. Nie może go udusić, więc to tak, jakby mu jedną rękę odcięli. Tomek był wielkim mistrzem, nikomu nic nie musi udowadniać. Ta walka, ten pojedynek, ta szopka będzie nierówna. Jeżeli to by było MMA, to Mamed zrobiłby z Tomka krawat, ale boksersko Mamed jest ogórkiem przy Tomku Adamku. To jest dwóch rewelacyjnych zawodników w swoich dziedzinach, ale jak jeden przychodzi do drugiej, to już jest na straconej pozycji. 

przyznał w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Zobacz także: Adamek w Polsce. Wiemy gdzie zbroi się na Khalidova!

Na ten moment nie są znane żadne inne zestawienia, które mają uświetnić lutowe KSW EPIC. Mnóstwo fighterów zgłasza jednak chęć i gotowość wzięcia udziału w tym projekcie, więc zobaczymy, jaką kartę ostatecznie uda się skleić przedstawicielom organizacji.

Źródło: sport.se.pl, fot. Materiały prasowe KSW, YouTube/KOstyra SE