Prawdziwa gratka dla fanów mieszanych sztuk walki! Jak informuje ESPN MMA, które bezpośrednio współpracuje z UFC, Brandon Moreno po raz kolejny ma się zmierzyć z Deivesonem Figueiredo. Ich trzecią konfrontację zaplanowano na grudniowe wydarzenie z numerem 269. 

Brandon Moreno (19-5-2) po raz pierwszy skrzyżował rękawice z Deivesonem Figueiredo (20-2-1) pod koniec minionego roku. Fighterzy przewalczyli wtedy pełny, 25-minutowy dystans, po którym sędziowie orzekli remis, więc w konsekwencji, pas mistrzowski pozostał w posiadaniu Brazylijczyka. Z racji na widowiskowość starcia oraz brak rozwiązania, przedstawiciele postanowili momentalnie zestawić ich po raz drugi. Ich drogi ponownie przecięły się podczas gali z numerem 263 i tym razem byliśmy świadkami zupełnie innych obrazków. Fenomenalnie przygotowany „Assassin Baby” nie pozostawił żadnych wątpliwości i zapinając ciasne duszenie w trzeciej rundzie, zmusił rywala do odklepania.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda na to, iż oficjele uznali, że Figueiredo zasługuje na kolejną szansę, bez jakiegokolwiek sprawdzenia się na innym polu. Jak możemy wyczytać w mediach społecznościowych ESPN MMA, jego trzecia walka z Moreno planowana jest na UFC 269.

Największym przegranym w tej sytuacji wydaje się być Askar Askarov (14-0-1). Niepokonany Rosjanin, który aktualnie spoczywa na drugim miejscu w oficjalnym rankingu dywizji muszej, zdążył już udowodnić swoją wartość w amerykańskim gigancie, aczkolwiek jedyne co mu teraz pozostało, to obejść się smakiem.

Źródło: Twitter/ESPN MMA