Wielki weekend UFC czas zacząć! Już dziś w nocy gala TUF 25, gdzie w main evencie zobaczymy Michaela Johnsona który skrzyżuje rękawice z Justinem Gathje. Sobotnia noc należeć będzie do Youela Romero Palacio i Roberta Whitakera, którzy w najciekawszym pojedynku UFC 213 wystąpią w co- main evencie. Walką wieczoru będzie starcie pań. Amanda Nunes p oraz drugi będzie chciała wygrać z Valentiną Shevchenko. Ponadto na karcie głównej pojedynek Alistaira Overeema z Fabricio Werdumem. Polskiego kibica z pewnością najbardziej zainteresuje walka Daniela Omielańczuka z Curtisem Blaydesem.

TUF 25 Finale:

Michael Johnson (18-11) vs Justin Gaethje (17-0)

Kuba: Moim faworytem w tej walce jest Justin Gaethje, mimo, że bukmacherzy widzą to inaczej. Były mistrz WSoF kategorii lekkiej walczy bardzo efektownie i efektywnie. Johnson będzie miał spore problemy z poradzeniem sobie z lowkickami „Highlighta”, który potrafi nawet nimi nokautować swoich rywali. Typując tę walkę mam także na uwadze to, że zawodnicy, a nawet mistrzowie innych organizacji po przejściu do UFC sobie nie radzą, tak jak na przykład Will Brooks, ale Gaethje wydaje mi się być całkiem innym przypadkiem i jednym z najlepszych zawodników kategorii lekkiej na świecie – TYP Gaethje przez TKO w 3 rundzie

Typujący Johnsona:

Typujący Gathje: Michał, Kuba, Mariusz, Marek, Łukasz, Wojtek, Szymon

UFC 213

Amanda Nunes (14-4) vs Valentina Shevchenko (14-2)

Michał: Duża niewiadoma. Od pierwszej obu pań obie rozwinęły się bardzo. Mimo ostatnich wyczynów w klatce aktualnej mistrzyni, pokuszę się o stwierdzenie, że to Valentina poczyniła większy progres. Ostatnie walki nic nam nie powiedzą, Shevchenko zaskoczyła poddając świetną grapplerkę, jaka jest Juliana Pena. Nunes natomiast w ostatniej walce sterroryzowała Ronde Rousey. Niezwykle ciężka walka do typowania, myślę jednak że ta brutalna siła Nunes po raz kolejny weźmie górę i pozwoli jej zakończyć walkę przed czasem. Amanda Nunes TKO 2 runda.

Typujący Nunes: Michał, Mariusz, Marek, Łukasz

Typujący Shevchenko: Wojtek, Kuba, Szymon

Yoel Romero (12-1) vs Robert Whittaker (19-4)

Michał: Przeraźliwa siła, nieprzewidywalność, eksplozywność kontra technika, wyrachowanie i technika. Starcie dwóch żywiołów w którym trudno o faworyta. Na pierwszy rzut oka wydaje się że faworytem jest Romero, jednak kondycja „Żołnierza Boga” nigdy nie zachwycała. Whittaker nokautując Souze udowodnił że potrafi położyć absolutnie każdego. Jeśli nie da się trafić to od trzeciej rundy ten pojedynek z pewnością będzie należeć do niego, gdyż Romero nie ma tlenu na pięć rund. Jednak tykająca bomba jaką jest Kubańczyk moze wybuchnąć w każdym momencie. Myślę że zobaczymy kolejny spektakularny nokaut w wykonaniu Romero, który da mu upragniony pas.

Typujący Romero: Michał, Mariusz, Szymon, Kuba

Typujący Whittakera: Marek, Kuba, Łukasz

Daniel Omielańczuk (19-7-1, 1NC) vs Curtis Blaydes (7-1)

Wojtek: W tym pojedynku niestety nie widzę żadnych aspektów, w których Daniel mógłby mieć przewagę nad swoim rywalem. Curtis Blaydes jest duży, ciężki, silny i czarny. Nie ma co prawda wąsa co swego czasu zdawało się być sposobem na polskich zawodników, jednakoż Amerykanin argumentów na podorędziu ma i tak co niemiara. Jedyną szansę Daniela upatruję w upolowaniu Baydesa mocnym cepem, którym odłączy mu prąd. Jeśli jednak nie był w stanie zrobić tego Francis Ngannou, cieżko mi uwierzyć że zrobi to Daniel.
Typ: Curtis Blaydes przez UD

Typujący Omielańczuka: Michał, Mariusz

Typujący Blaydesa:Wojtek, Marek, Kuba, Szymon, Łukasz

Fabricio Werdum (21-6-1) vs Alistair Overeem (42-15, 1NC)

Mariusz: Panowie mieli już ze sobą do czynienia, obaj w ostatnich walkach ulegali jedynie aktualnemu mistrzowi w pojedynkach o pas. To tyle co ich łączy. Jeden preferuje stójkę, drugi parter. Jeden potrafi poddawać, drugi nokautować. Na tym poziomie i w tej wadze liczy się kto lepiej zrealizuje game plan, a w tym mistrzem jest ostatnimi czasy Holender. Wg mnie ewentualne próby obaleń Werduma będą pacyfikowane przez Alistaira, ale szczerze wątpie czy Brazylijczyk będzie na to stawiał wiedząc jak groźny jest w ewentualnym klicznu jego rywal. Moim zdaniem walka rozegra się w stójce, w której Overeem będzie czujny jak łasica i nie da zrobić sobie krzywdy, natomiast wyrządzi ją Werdumowi raz za razem trafiając i utrzymując dystans, który w końcu zostanie skrócony i wykorzystany w bardzo brutalny sposób. Alistair Overeem, TKO, runda 2.

Typujący Werduma: Michał, Marek, Kuba, Wojtek

Typujący Overeema: Mariusz, Szymon, Łukasz

Anthony Pettis (19-6) vs Jim Miller (28-9, 1NC)

Michał: Pettis w ostatnich walkach nie zachwyca. U Millera nie wygląda to aż tak tragicznie. Byłego dominatora wagi lekkiej większość walczących zawodników po prostu sie „nauczyła”. Pettis stał się przewidywalny, dość łatwo da sie zniwelowac jego atuty. Pojedynek ten wydaje sie być arcyważny dla „Showtime”, który walczy o to by zostać  w wielkim MMA. Porażka z pewnością pchnie go w niebyt kategorii lekkiej. Dlatego też uważam że ostatnie tchnienia Pettisa i motywacja pozwolą mu wygrać ten pojedynek. Pettis poddanie, 2 runda.

Typujący Pettisa: Kuba, Michał, Wojtek, Kuba, Łukasz

Typujący Millera: Mariusz, Szymon