(Grafika: Marek Romanowski)

 

Redakcyjne typowanie dzisiejszej gali KSW 25.

1. Yagiel:

  • Strus-Horwich

Mimo całej sympatii do Piotrka, to jego jedyną szansą na wygranie może być mozolne punktowanie Horwicha. Dominującą płaszczyzną Piotrka jest stójka, a jak wszyscy wiemy, Horwichowi nie straszne są ciosy. Topornie napierając i obalając przeciwnika powinien doprowadzić do obalenia Polaka i poddania go. Horwich poddanie

  • Waluś-Thompson

Jedna z bardziej emocjonujących walk na gali. Anglika poznaliśmy z żelaznej kondycji oraz całkiem dobrej kontroli w parterze. Kamil natomiast, z tego co dał nam się poznać, oraz z tego co można wywnioskować ze słów Łukasza Jurowskiego, to przede wszystkim  potężna siła ciosu.  Myślę, że o ile Kamil nie skończy walki nokautem/tko w pierwszej rundzie, to pozostałe dwie będą pod dyktando Oliego, co zakończyć się może obaleniem i ciosami w parterze. Thompson TKO

  •  Hayes-Zwicker

Uważam, że w tym pojedynku o zwycięstwie zadecyduje dużo większe doświadczenie 300 które wpłynie na decyzję sędziów. Hayes decyzja

  •  Kułak-Azaitar

Kolejne z bardziej interesujących mnie zestawień, głównie ze względu na postać Abu. Jeśli dyspozycja  Modela nie zmieniła się od pamiętnego pojedynku ze Strusem, to może on zostać brutalnie spacyfikowany juz w pierwszej rundzie, a jedyną drogą do zwycięstwa wydaje się być szukanie poddania, nie mniej jednak, uważam, że Azaitar mu na to nie pozwoli. Tak więc, Azaitar przez TKO.

  •  Rafał Moks-Luiz Cado Simon

Pojedynek grapplera z solidnym uderzaczem. Myślę, że walka nie potrwa długo a Rafał szybko znajdzie sposób na to, aby poddać Brazylijczyka. Moks poddanie.

  • Saidov-Acacio

Z wytypowaniem tej walki miałem największy problem. Aslambek dzięki swoim solidnym zapasom będzie szukał poddania, natomiast Daniel, myślę, że postawi na walkę w stójce. Dużo większe doświadczenie Brazylijczyka może doprowadzić do tego, że poradzi sobie z próbami obaleń Czeczena i to właśnie on zostanie nowym mistrzem KSW. Acacio przez TKO lub decyzję.

  •  Chalidow-Sakurai

Na ten rewanż jest już za późno, choć nie wątpię w to, że obaj Panowie ponownie mogą dać długą i ciężką walkę. Nie mniej jednak, rozum podpowiada mi, że to może nie być już ten czas dla Japończyka i Chalidow zakończy szybko walkę przez TKO.

 2. Michał Malinowski

  •  Strus-Horwich

Walka z gatunku tych, w których nie wiesz komu kibicować. Matt to charyzmatyczna postać która w swojej konsekwencji w walce jest wręcz  bezbłędna. Z drugiej strony mamy polski prospekt w postaci Piotrka. Rozum jednak mówi że doświadczenie Horwicha weźmie górę.  Horwich decyzja.

  • Waluś-Thompson

Moja prywatna walka wieczoru. Bardzo ciekawi mnie to starcie. Wielkim faworytem tej walki jest Oli Thompson, jednak liczę że Waluś znacząco poprawił swój parter, zapasy i odeprze atak na początku walki, po czym przejdzie do ofensywy i trafi Thompsona jednym ze swoich mocnych ciosów. Waluś TKO 1 runda.

  • Hayes-Zwicker

Eliminator do walki z Jankiem. Obaj dowiedzieli się o walce kwadrans przed rozgrzewką. Doświadczenie stawia w roli faworyta „300”. Najważniejsze żeby walka skończyła się szybko, inaczej nieprzygotowani zanudzą widzów we Wrocławiu jak i przed telewizorami. Hayes KO 1 runda.

  • Kułak-Azaitar

Krzysiek Kułak to legenda. Jednak z tej legendy może zostać mało. Azaitar to mocno bijący zawodnik zaś ostatnia forma „Modela” pozostawia wiele do życzenia. To może  być ostatnia walka dla Krzyśka w  KSW, liczę że taka motywacja wpłynie na niego do tego stopnia że wykrzesa z siebie ogień sprzed lat i podda Azaitara. Kułak poddanie 2 runda.

  • Rafał Moks-Luiz Cado Simon

Wg mnie jest to starcie do jednej bramki. „Kulti” ma na tyle mocne kopnięcia że to nimi będzie sukcesywnie okopywał Brazylijczyka po czym sprowadzi walkę do parteru a tam pokaże  ile jest wart szczeciński parter. Moks poddanie 1 runda.

  • Saidov-Acacio

Powrót po latach Daniela Acacio na biały ring. Wydaje się jednak że ten powrót nie będzie udany. Aslambek to mocny fizycznie zawodnik z doskonałymi zapasami. Nie liczę na to że Acacio z dołu zdoła zrobić krzywdę  reprezentantowi Arrachionu.  Saidov będzie obalał i obijał Daniela Acacio. Saidov decyzja.

  • Chalidow- Sakurai

Walka na tyle absurdalna że  i mój typ będzie absurdalny. Liczę na mocną wymianę w stójce zakończoną obaleniem na Mamedzie i balachą. Sakurai poddanie 1 runda.

3. Hubert Babiarz:

  • Piotr Strus- Matt Horwich

Ciężko mi się zdecydować. Jeżeli Piotr Strus, zastosuje ulepszoną taktykę Antka Chmielewskiego, to te starcie wygra. Horwich nie jest tak dobrym zawodnikiem, jak opisuje go większość fanów MMA w naszym kraju. Owszem, jego BJJ stoi na bardzo wysokim poziomie, ale jest dość pasywny w parterze. W mojej opinii, jeżeli Piotr Strus będzie punktował w stójce, gdzie powinien mieć przewagę i będzie sprowadzał walkę do parteru, to te starcie wygra na punkty. Piotr Strus przez jednogłośną decyzję

  • Kamil Waluś- Oli Thompson

Tutaj faworyt dla mnie jest oczywisty i jest nim Brytyjczyk. Jeżeli poprowadzi te starcie mądrze, to je wygra. Bije celniej i mniej chaotycznie w stójce od Kamila, który wdawał w się w „cepaliadę” z amatorem jakim był Jacek Wiśniewki. Zapasy i parter również powinny być na korzyść Thompsona. Jedynym atutem Walusia jest własne podwórko, ale to nie wystarczy. Oli Thompson przez TKO 3 runda.

  • Virgil Zwicker- Mike Hayes

Gdyby nie fakt, że na przygotowanie do tej walki Hayes miał 10 dni, byłby on moim faworytem. Myślę,że Hayes za wszelką cenę będzie starał się skończyć tę walkę w pierwszej rundzie i jeżeli mu się to nie uda, to Zwicker wyciągnie decyzję na słabiej przygotowanym rywalu. Virgil Zwicker przez jednogłośną decyzję.

  • Krzysztof Kułak-Abu Azaitar

Krótko zwięźle i na temat. Abu jest silniejszy, młodszy, lepszy w stójce, ma większą siłę ciosu. Nie postawiłbym na Kułaka, nawet gdyby był tym samym zawodnikiem co przed kontuzją, bo moim zdaniem jest poziom niżej od Azaitara. Abu Azaitar przez (T)KO 2 runda.

  • Rafał Moks-Luiz Cado Simon

W  mojej opinii najciekawsze starcie gali i jedno z trudniejszych do wytypowania. Brazylijczyk będzie się starał z pewnością wykorzystywać swój boks i trzymać dystans, natomiast zawodnik Berserkers Team Szczecin będzie dążył do obalenia i zakończenia walki w parterze. I uważam, że to Polakowi się uda. Po bardzo trudnym boju: Rafał Moks przez poddanie 3 runda.

  • Aslambek Saidov-Daniel Acacio

Plan Asłana na ta walkę będzie zapewne bardzo prosty – obalić i kontrolować w parterze. Ewentualnie, może zawodnik Arrarchionu poszuka poddania. Brazylijczyk będzie starał się trzymać walkę w stójce i tam karcić zawodnika trenującego w Olsztynie. Początkowo może mu się to udawać, jednak myślę, iż w każdej rundzie Saidov przeniesie walkę do parteru co da mu wygraną na kartach punktowych. AslambekSaidov przez jednogłośną decyzję.

  • Mamed Chalidow vs RyutaSakurai

To może być trudniejsza przeprawa niż wszyscy sądzą, ale zapewne tylko ze względu na charakter Sakuraia, który nie da się tak łatwo poddać jak ostatni rywale Mameda. Jednakże reprezentant Arrarchion Olsztyn jest lepszy w każdej płaszczyźnie i zapewne początkowo będzie próbował widowiskowych technik w stójce, jednak jeżeli tego nie zrobi Sakurai, to zrobi to sam Chalidow, czyli któryś z nich przejdzie do parteru. A tam górę weźmie wyszkolenie Chalidowa, który podda swojego rywala jakąś dźwignią. Mamed Chalidow przez poddanie 2 runda.

 

4. Marek Romanowski

  • Mamed Chalidow vs RyutaSakurai

Ten rewanż miałby sens, gdyby został zrobiony na KSW 14/15. Jednak obecnie, to będzie raczej prosta przeprawa dla gwiazdy KSW Mameda Khalidova. Sakurai nie jest złym zawodnikiem, do tego jest twardy i ma charakter wojownika, jednak jeśli nie zdarzy się coś nieoczekiwanego, czy jakiś zabłąkany cios nie dotrze do szczęki Mameda, tym razem japoński zawodni nie dotrwa do końca 3 rundy. Mamed KO 3 runda

  • Kamil Waluś vs Oli Thompson

W tym zestawieniu tak naprawdę wszystko zależy od formy Kamila. Jeżeli nie uległa poprawie, lub tylko w małym stopniu, stanie się prostym łupem dla angielskiego zawodnika. Oli udowodnił walką z Bedorfem, ze jest twardym, nieustępliwym zawodnikiem. Także, będzie miał przewagę siły nad Kamilem Walusiem, nie wspominając o większym doświadczeniu. I z tych powodów, postawię go jako faworyta tego pojedynku. Oli TKO 2 runda

  • Krzysztof Kułak vs Abu Azaitar

Nie oszukujmy się, Kułak już raczej nigdy nie wróci do formy sprzed kontuzji. Niemiecki zawodnik za to jest coraz lepszy, jego stójka jest niesamowicie dynamiczna i groźna. I sądzę, że to będzie jego główna broń w tym pojedynku. Jedyna szansa Kułaka to obalenia i GnP wykonywany z góry. Mimo wszystko nie widzę zbyt wielkich szans Polaka w tym starciu, choć oczywiście chciałbym być miło przez Krzyśka zaskoczony. Abu TKO 2 runda

 

5. Kacper Zdunek

  • Kamil Waluś- Oli Thompson

Pojedynek na który wszyscy czekają. Do starcia miało dojść już na poprzedniej gali, lecz Walusia wyeliminowała kontuzja. Przed tą walką Thompson ostrzegł Walusia żeby nie uciekał. To będzie prawdziwy bój. Oli w starciu z Karolem Bedorfem pokazał, że nie jest z pierwszej lepszej łapanki. Przed Walusiem trudne zadanie, ale myślę, że wykonalne. Wygrana Kamil Waluś TKO 3 runda.

  • Mike Hayes- Virgil Zwicker

Za Mike’a miał być Jan Błachowicz, ale niestety nie jest zdolny do walki z powodu kontuzji. Moim zdaniem Virgil zdominuje tą walkę. Wskazuje m. In. na to bilans Mike’a, który na 5 walk przegrał 4, a wygrał tylko 1… Wygrana Virgil Zwicker KO 2 runda.

  • Krzysztof Kułak- Abu Azaitar

To jest moim zdaniem najważniejsza walka Krzysztofa Kułaka w życiu. Po przegranej w swoim pierwszym pojedynku po powrocie z Piotrem Strusem była dla mnie małym zaskoczeniem. Teraz musi wyjść wyjść i pokonać swojego przeciwnika, ale jest to nie lada wyzwanie. Abu Azaitar udowodnił w starciu ze Strusem, że jest w znakomitej formie. Trenował teraz razem z Mamedem w Olsztynie i moim zdaniem będzie to niezwykle ciekawy pojedynek. Wygrana Abu Azaitar poddanie 3 runda.

  •  Rafał Moks- Luiz Cado Simon

Rafał Moks w starciu z Marcinem Naruszczką pokazał, że nie należy do ostatnich. Wygrał dzięki przepięknemu poddaniu. Jeśli chodzi o to starcie myślę, że Moks może pokusić się o zwycięstwo i dzięki temu zbliżyć się do upragnionego pasa. Wygrana Rafał Moks poddanie 3 runda.

  • Aslambek Saidov- Daniel Acacio

Moim zdaniem Aslambek wygra w dosyć łatwy sposób. Zdominuje rywala i zapewni sobie zwycięstwo, lecz nie można przekreślać Acacio. Jak wiadomo w MMA może się wszystko wydarzyć. Wygrana Aslambek Saidov poddanie 2 runda.

  • Mamed Chalidow-Ryuta Sakurai

Pojedynek po latach. W pierwszym ich starciu był remis. Mamed nawet powiedział po pojedynku: „Jego nie da się udusić”. Teraz nie będzie to ten sam pojedynek, a moim zdaniem będzie to szybka wygrana Mameda w stójce. Jeśli zejdą do parteru to tylko tam może mieć jakieś szanse Ryuta. Wygrana Mamed Chalidow TKO 2 runda

10 KOMENTARZE

 1. Podobnie, jak przedmówca ;) wezmę to w obroty i postaram się coś ogarnąć by to lepiej stylizować, bo prawdę mówiąc, ciężko jest zobaczyć, gdzie zaczyna się wypowiedź danej osoby.

  A swoją drogą, żałuję, że w lokalu do którego idę nie będzie można obejrzeć CoW, bo zamiast oglądać naszej 84kg gwiazdy „M jak miłość” wolałbym zobaczyć Agnieszkę Niedźwiedź w akcji ; )

 2. Nie wiem gdzie to pisać, więc ponownie pisze tutaj.
  Nie da się zrobić tak, że po kliknięciu na obrazek (z poziomu głównej) dot. artykułu czy wywiadu, to by przenosiło do tego art/wywiadu? A nie powiększało obrazek? :)