Karolina Kowalkiewicz jest faworytką naszego ulubionego legalnego bukmachera – Fortuny. A jak starcie z Vanessą Demopoulos typują nasi redaktorzy? Sprawdzajcie poniżej!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

Karolina Kowalkiewicz vs. Vanessa Demopoulos

Fabian: Nie jestem przekonany do wielkiej przemiany Karoliny Kowalkiewicz. To zawodniczka o dużych umiejętnościach, ale wygrane z leciwą Felice Herrig czy Silvaną Juarez, której miejsce jest daleko poza UFC to wciąż mało. Tym bardziej, że w starciu choćby z Argentynką nie wyglądało to mega kolorowo. Juarez sporo trafiała, wyprzedzała momentami chaotyczną i mechaniczną Karolinę. Na duży plus działało tam miksowanie płaszczyzn czym wprowadziła zamieszanie w poczynania Silvany. W starciu z Demopoulos koniecznie trzeba poruszać się wyłącznie w obszarze stójkowym. Vanessa jest powiem bardzo niepoukładana w tym obszarze. Momentami niezwykle pasywna, sukcesy notuje dzięki obszernym zamachowym, na które Karolina nie powinna dać się nabrać. Amerykanka jest bardziej niebezpieczna w parterze przez wzgląd na przyzwoite techniki poddań. Jest natomiast możliwa do skontrolowania z góry, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Karolina powinna ten pojedynek wygrać dość spokojnie. Charakterystyczną dla siebie presją sprawi duże problemy chimerycznej momentami Vanessie. Amerykanka greckiego pochodzenia może szukać zapasów, ale nie powinna egzekwować obaleń na sprawnej Kowalkiewicz. To powinno być konsekwentne punktowanie w stójce ze strony Polki i decyzja na jej korzyść. Mój typ: Karolina Kowalkiewicz decyzją.

Zobacz także: UFC Vegas 73 – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

Grzegorz: Karolina Kowalkiewicz podejmie Vanessę Demopoulos. Amerykanka z greckimi korzeniami po przegranym debiucie w UFC z JJ Aldrich odbiła się, uzyskując serię trzech zwycięstw. Demopoulos to zawodniczka raczej walcząca w stójce, która w kontrze na sprowadzenia ma jedynie przygotowaną balachę. Jeśli ktoś jednak jest w stanie ją dobrze skontrolować, jak właśnie wspomniana Aldrich – Demopoulos jest bezbronna z pleców i nie stanowi większego zagrożenia. W stójce natomiast, wyprowadza dość obszerne ciosy, walczy w pochylonej pozycji oraz jest podatna na kontry, w szczególności w momencie wyprowadzania kopnięć. Nie jest to bardzo dynamiczna zawodniczka, jednak trzeba być czujnym na jej niestandardowe uderzenia, które nie są zbyt techniczne, ale czasami wyprowadzane są z nietuzinkowych kątów, co może faktycznie być problematyczne dla jej rywalek.
Karolina Kowalkiewicz nabrała nowego wiatru w żagle, odkąd przeniosła się do American Top Team. W ostatnich dwóch walkach wyglądała naprawdę doskonale. Polka nie tylko walczyła w stójce i szła na wymiany, jak na początku swojej kariery w UFC, ale także wróciła do korzeni i mieszała płaszczyzny – szukając bądź sprowadzając rywalki do parteru. Również w stójce, Kowalkiewicz rozsądniej selekcjonowała akcje ofensywne, co ostatecznie przyniosło dwa zwycięstwa w rekordzie. Dlatego o formę Karoliny jestem dość spokojny, gdyż jej przemiana jest widoczna gołym okiem.
Uważam, że Karolina może tę walkę wygrać w każdy możliwy sposób. Może zarówno wypunktować swoją rywalkę w stójce, gdzie uważam, że będzie znacznie lepsza – dysponując szerszym arsenałem technik, do tego bardziej technicznymi uderzeniami oraz kontrami. Nie wykluczam także ewentualnego sprowadzenia walki do parteru przez Kowalkiewicz, bądź zamęczania Demopoulos w klinczu, z którego za czasów KSW słynęła Polka. Jeśli jednak Kowalkiewicz zdecyduje się na obalenie – musi pozostawać czujna, gdyż – jak wspomniałem, jej rywalka potrafi wyciągać dobre balachy, a Kowalkiewicz zdarzało się już w ten sposób ponosić porażki. Dlatego najlepszym planem byłoby utrzymywanie tej walki na nogach i przeplatanie akcji stójkowych z tymi w klinczu. Uważam, że po pełnych trzech rundach, to ręka Kowalkiewicz powędruje do góry. Mój typ: Karolina Kowalkiewicz przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Kowalkiewicz: 1.75
Demopoulos: 2.08

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali UFC lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.