(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Rzadko się zdarza by walka o pas była najmniej ciekawa z całej karty głównej. Taki przypadek mamy dziś. Demetrius Johnson w swej kolejnej obronie skrzyżuje rękawicę z Chrisem Cariasso. Ponadto debiutujący Eddie Alvarez zmierzy się z Donaldem Cerrone, zaś Irlandzka super gwiazda Conor McGregor zmierzy sie z Dustinem Porierem. Zapraszamy na typowania redakcyjne.

Demetrious Johnson (20-2-1) vs. Chris Cariaso (17-5)

Damian: Kurs Bukmacherski, który wynosi 1.07 na „Myszę” mówi nam praktycznie wszystko o tej walce. Nie oczekuję niespodzianki i z pewnością wygranym nie będzie Carasio. Jego wybór na pretendenta mówi nam o tym jak słaba jest ta dywizja i tak na prawdę liczy się w niej w obecnej chwili pierwsza czwórka, do której ten się nie zalicza. Wracając do walki, to nigdzie nie widzę szans na wygraną z Johnsonem. Jest zbyt wszechstronny i zbyt dynamiczny, nie ma szans na to by go ustrzelił, ponieważ nie ma na tyle mocnego ciosu. Przez dwie rundy Demetrious będzie dominował rywala a w trzeciej skończy tę zabawę przez poddanie.

Typujący Johnsona: Damian, Hubert, Mateusz, Michał

Typujący Cariaso:

Donald Cerrone (24-6) vs. Eddie Alvarez (25-3)

Hubert: Jedna z ciekawszych walk tej gali, bo również jedna z trudniejszych do wytypowania. Alvarez debiutuje w UFC i szczerze mówiąc, gdyby to był taki sam Cerrone jak rok wcześniej, stawiałbym na Eddiego bez wątpienia. Jednakże „Cowboy” jest w wielkim gazie ostatnio, dlatego będę się skłaniał ku niemu. Zawodnik trenujący w Blackzilians to wytrzymały zawodnik, jednak twierdzę, że trzyrundowe starcie wygra Donald Cerrone. Gdyby walka toczyła się na dystansie 5 rund, postawiłbym na Alvareza, jednak w krótszym wymiarze czasowym myślę iż wygra „Cowboy”. Donald Cerrone przez decyzję.

Typujący Cerrone: Damian, Hubert, Mateusz, Maciek,

Typujący Alvareza: Maciek, Michał

Conor McGregor (15-2) vs. Dustin Poirier (16-3)

Mateusz: Nikogo nie zaskoczę tym typowaniem, bo myślę, że murowanym faworytem w tym pojedynku jest McGregor mimo iż obaj są na fali i dają bardzo efektowne walki, kreowany na gwiazdę Irlandczyk będzie musiał zwyciężyć (efektownie) by jego „balon” nie pękł. Do tego moim zdaniem, jest lepiej poukładany boksersko oraz ma silniejszy cios co już zdążył pokazać w UFC. Poirier który mimo bardzo dobrego parteru, woli ostatnio walczyć w stójce, co może być w tym przypadku błędem gdyż McGregorowi właśnie o to chodzi – będzie chciał wejść w otwartą wymianę, a jeśli już do tego dojdzie to KO murowane. McGregor przez KO/TKO 2. runda.

Typujący McGregora: Damian, Hubert, Mateusz, Michał

Typujący Poriera: Maciek

Dominick Cruz (19-1) vs. Takeya Mizugaki (20-7-2)

Maciek: Niedawno „Sexyama”, a teraz „Domin8tor” is back . Dla Cruza potyczka z Takeyą Mizugakim to dobre starcie na powrót – przeciwnik może się postawić, ale generalnie uważam, że były mistrz wagi koguciej powinien sobie poradzić i wygrać przez decyzję. Ale też trzeba pamiętać, że nie walczył trzy lata, więc jego dyspozycja może być sporą zagadką. Nie mniej – Cruz, decyzja.

Typujący Cruza: Damian, Hubert, Maciek, Michał

Typujący Mizugakiego: Mateusz

Tim Kennedy (18-4) vs. Yoel Romero (8-1)

Michał: Kennedy to niezwykle mądry zawodnik który nie raz będąc na straconej pozycji potrafił wygrać walkę. W tym starciu jednak jest faworytem. Nie walczył jednak z tak eksplozywnym zawodnikiem jakim jest Romero. Kubański Olimpijczyk posiada argumenty na Kennediego. Jego zapasy są na tyle mocne by Kennedy nie sprowadził go, a sądzę że to Yoel będzie dyktował warunki w której płaszczyźnie będzie się toczyła walka. Stawiam na tę eksplozywną stójkę Romero który powinien wystrzelić jakimś „lujem” w drugiej lub trzeciej rundzie zgarniając przy tym bonus. Romero KO/TKO.

Typujący Kennediego: Damian, Hubert, Mateusz, Maciek

Typujący Romero: Michał