UFC 188 – typowanie

53

Wielki powrót Caina, walka na która świat czeka już dosyć długo. Posiadacz „Interima” Fabricio Werdum skrzyżuje rękawice z mistrzem Cainem Velasquezem. Dodatkowo starcie na szczycie dywizji lekkiej między Gilbertem Melendezem a Eddiem Alvarezem. Zapraszamy na typowania redakcyjne.

Cain Velasquez (13-1) vs. Fabricio Werdum (19-5-1)

Marek: Bez wątpienia spotkanie dwóch najlepszych w ciężkiej dywizji. Z jednej strony Cain Velasquez, bestia w oktagonie, maszyna do destrukcji, która gdy zaczyna się młyn, sprawia, że przeciwnik staje się bezbronny jak dziecko a oktagon staje w płomieniach. Z drugiej strony Fabricio Werdum, pogromca Ostatniego Cesarza z Rosji, zawodnik który zaliczył chyba największy progres w ostatnich latach w wadze ciężkiej. Niebezpieczny zarówno w stójce jak i parterze. Chciałabym napisać, że Fabricio będzie najgroźniejszym przeciwnikiem dla Caina od czasów Juniora, sęk w tym, że… Cain nie walczył od tamtej pory z nikim innym. I to może być klucz do zwycięstwa dla Werduma, fakt, że Velasquez wraca po kontuzji i naprawdę długiej przerwie do oktagonu. Zawsze takie powroty stawiają pytanie, jak z formą zawodnika po tym czasie. Jeśli nic się nie zmieniło – Cain przemieli Brazylijczyka. Jeśli jednak przerwa miała wpływ na dyspozycję Amerykanina, to możliwe jest, że nastąpi zmiana mistrza. Ja jednak mimo wszystko stawiam na słowa Buffera po walce – and still…

Typujący Velasqueza: Marek, Mariusz, Patryk, Szymon, Damian

Typujący Werduma: Michał

Gilbert Melendez (22-4) vs. Eddie Alvarez (25-4)

Mariusz: Obaj Panowie mają na swoim koncie walki roku. Osobiście dużo bardziej podobała mi się walka Alvareza z Chandlerem, i to uczestnika tej walki typuje na zwycięzcę. Gilbert walczy z czołówką swojej dywizji, ale w kratkę i do tego bardzo rzadko. Realnie dyspozycja obu jest sporą zagadką, bo Eddie ani nie walczył w tym roku, ani nie zaliczył zwycięskiego debiutu. Przede wszystkim w tej walce liczę jednak na fajerwerki, absolutny brak kalkulacji i pełen dystans na pełnej k!@#$% Eddie Alvarez, jednogłośna decyzja.

Typujący Melendeza: Michał, Szymon, Marek, Damian

Typujący Alvareza: Mariusz, Patryk

Kelvin Gastelum (10-1) vs. Nate Marquardt (33-14-2)

Damian: W podcaście, który nagrywaliśmy w czwartkowy wieczór, a raczej nocy stawiałem w roli faworyta Marquardta. Oczywiście to starcie to pojedynek młodości i ambicji z doświadczeniem i utrzymaniem nazwiska na poziomie. Faworytem jest Gastelum, który pnie się w górę i ma do udowodnienia coś po ostatniej porażce z Woodleyem. Ma dużo argumentów na to by wygrać z Natem, jest szybszy, ma lepszą kondycję, cios który może znokautować. Natomiast jego rywal ma dość kruchą szczękę. Nie wiem czy w jego sytuacji, wieku i zbliżającego się końca kariery ma na tyle motywacji po ostatnich porażkach by swoim bogatym doświadczeniem zwyciężyć tę walkę. Wierzę jednak, że tak będzie i to będzie jego dzień i czuję wygraną Marquardta przez poddanie w 2 rd.

Typujący Gasteluma: Michał

Typujący Marquarta: Mariusz, Szymon, Patryk, Marek, Damian

Yair Rodriguez (4-1) vs. Charles Rosa (10-1)

Michał: Rodriguez to zawodnik którego największym atutem jest meksykański paszport. Zawodnik z rekordem 4-1 zadebiutował w UFC na ostatniej gali w Meksyku. Tym razem jak w debiucie miło nie będzie. Naprzeciw niego stanie bardziej doświadczony w MMA jak i walkach w UFC – Charles Rosa. Obaj są zawodnikami z tej samej półki, jednak to Rosa wydaje się być faworytem tego starcia. Zawodnik ATT wszystkie swoje pojedynki kończył przed czasem, większość z nich przez poddanie. Wydaje mi sie że w sobotnią noc poprawi te statystyki. Rosa poddanie 2 runda.

Typujący Rodrigueza: Patryk

Typujący Rose: Michał, Mariusz, Szymon, Marek, Damian

Tecia Torres (5-0) vs. Angela Hill (2-0)

Michał: Dwie niepokonane zawodniczki. Hill wszystkie (całe dwie) walki kończyła przed czasem, Torres w swojej karierze na rozkładzie ma takie rywalki jak Felice Herrig czy też Paige Van Zant. Wielką faworytką jest Trecia Torres która wydaje się być kompetentniejszą i lepszą zawodniczką. Nie widzę możliwości by Hill zagroziła w którejkolwiek z płaszczyzn Trecii Torres. Ta walka nie powinna skończyć się na pełnym dystansie. Torres 1 runda poddanie.

Typujący Torres: Patryk, Michał, Mariusz, Szymon, Marek, Damian

Typujący Hill:

 Grafika: Margraf – Marek Romanowski/inthecage.pl