Miał być hit jest.. kit. Z powodu kontuzji Daniela Cormiera nie zobaczymy niestety jego rewanżu z powracającym po przerwie Jonem Jonesem. Zastępcą Cormiera został Ovince St. Preux, zaś walka będzie o pas tymczasowy. Zapraszamy na redakcyjne typowanie.

Jon Jones (21-1) vs. Ovince St. Preux (19-7)

Mariusz: Najkrótsze typowanie w mojej karierze. Jon Jones, TKO, 2 runda.

Typujący Jonesa: Mariusz, Michał, Patryk, Krzysztof, Szymon, Damian, Stefan

Typujący OSP:

Demetrious Johnson (23-2-1) vs. Henry Cejudo (10-0)

Szymon:  Powoli kończą się zawodnicy, którzy mogliby walczyć z Johnsonem – pierwszym zdobywcą pasa mistrzowskiego w kategorii muszej. Cejudo wszystkie cztery pojedynki, które toczył pod banderą UFC wygrywał przez decyzję. Jednak czy jego umiejętności wystarczą na pokonanie „Mighty Mouse’a”? Myślę, że nie i zobaczymy kolejną obronę pasa – skłaniam się do decyzji sędziowskiej, jednak są szanse na nokaut.

Typujący Johnsona: Patryk, Mariusz, Krzysztof, Szymon, Damian, Stefan

Typujący Cejudo: Michał

Anthony Pettis (18-4) vs. Edson Barboza (16-4)

Michał: Barboza, mimo że poległ z Fergusonem zrobił na mnie wielkie wrażenie. Widać ciągły progres u tego zawodnika. Z kolei Pettis ostatnio nie zachwyca.To najlepszy czas na tę walkę, gdy obaj są siebie najbliżej. W stójce może stać się absolutnie wszystko, obaj maja argumenty na siebie w postaci obrotówek, highkicków i innych wodotrysków. Mi się jednak wydaje że walka w dużej mierze rozegra się w parterze gdzie górę weźmie grappling byłego mistrza UFC. Pettis decyzja.

Typujący Pettisa: Mariusz, Damian, Marek, Michał

Typujący Barboze:  Szymon, Patryk, Stefan

Robert Whittaker (15-4) vs. Rafael Natal (21-6-1)

Szymon: Dwaj zawodnicy w gazie, obaj pokonali w swoich niedawnych walkach Uriaha Halla, obaj są po czterech wygranych z rzędu. Mam wrażenie, że to jednak Whittaker zaczyna się rozpędzać i trudno będzie go zatrzymać. Według mnie Whittaker ma nieco bardziej ułożoną stójkę, w której walka z pewnością będzie się toczyć przez dłuższy czas i nieuniknione, że zobaczymy jakiś nokaut – w moim przypadku obstawiam nokaut na Natalu w drugiej rundzie.

Typujacy Whittakera: Michał, Mariusz, Damian

Typujący Natala: Marek, Patryk

Yair Rodriguez (6-1) vs. Andre Fili (15-3)

Michał: Kandydat na walkę wieczoru. Obaj lubują się w dawaniu show, nie może być inaczej podczas tej gali. Fili przeplata wygrane z przegranymi, Rodriguez zaś ma na swoim koncie trzy zwyciestwa. I właśnie na tego drugiego postawię. Jest nieobliczalny, potrafi zaatakować nieszablonowo i wierzę że w tym szaleństwie jest metoda. Rodriguez TKO 2 runda.

Typujący Filiego: Stefan, Marek, Mariusz, Patryk, Damian, Szymon

Typujący Rodrigueza: Michał

Grafika: Margraf – Marek Romanowski