Glover Teixeira pokonuje na punkty Jareda Cannoniera w jedynej walce w kategorii półciężkiej podczas gali UFC 208.

Nie minęło dużo czasu od rozpoczęcia walki, a Glover Teixeira zanurkował w nogi rywala, obalił go i ustabilizował pozycję. Oprócz krótkich ciosów, była też próba poddania gilotyną, jednak Jared Cannonier to przetrwał. Czarnoskóremu zawodnikowi udało się wstać na 20 sekund przez końcem, gdzie kilkukrotnie trafił Teixeirę i można by rzec, że go nieco naruszył.

W drugie odsłonie sytuacja miała identyczne rozpoczęcie, Cannonier z łatwością został przewrócony za jedną nogę. Na dwie minuty przed końcem, średniej pracy i z Brazylijczykiem w półgardzie, sędzia kontrowersyjnie podniósł walkę do stójki. Mimo że Teixeira przyjmował dużo na głowę, to Cannonier miał problemy z wyprowadzeniem jakiejś sensowniejszej kombinacji i pracował jedynie pojedynczymi prostymi.

Trzecia runda, trzecie udane obalenie w wykonaniu Glovera Teixeiry. W połowie jej trwania, Brazylijczyk zdobył dosiad, a następnie plecy rywala, jednak „The Killa Gorilla” udanie powrócił do korzystniejszej dla siebie pozycji. Ta sytuacja powtórzyła się jeszcze dwukrotnie.

Glover Teixeira pokonał Jareda Cannoniera przez jednogłośną decyzję sędziowską (30-26, 30-26, 30-26).