UFC 211- typowanie


Arcyciekawa gala UFC 211 już za kilkanaście godzin. Dwie walki o pas,  dwoje Polaków i wielkie gwiazdy na rozpisce. Tak w skrócie można opisać to co odbędzie sie w  Dallas. Oto nasze typowanie przed tym wielkim wydarzeniem.

Stipe Miocic (16-2) vs. Junior dos Santos (18-4)

Michał: Miocić poczynił wielki progres jeśli chodzi o ostatnią walkę. rozwinął się w każdym aspekcie walki. Dos Santos po przenosinach do American top Team także wiele zmienił w swej grze. Lepiej porusza się na nogach, ma szczelniejszą obronę i jest lepszym zawodnikiem niż w  pierwszej walce. Spodziewam się powtórki z pierwszej walki, i ponownego triumfu Dos Santosa który jest lepszym strikerem od Miocica. JDS decyzja.

Typujący Miocica: Martyna, Mariusz, Marek

Typujący Dos Santosa: Szymon, Kuba, Paweł, Łukasz, Michał

Joanna Jędrzejczyk (13-0) vs. Jessica Andrade (16-5)

Martyna: Joasia ma wszystko, aby to wygrać. Jest jak brylant, który zyskuje coraz lepszą oprawę i może błyszczeć. To jest niesamowita zawodniczka, profesjonalistka w każdym calu. Jestem przekonana, że zrobiła wszystko, aby przygotować się do walki z przeciwniczką, którą bardzo dobrze zna. Joasia nie boi się parteru, a w stójce jest wyjątkowo trudna do ustrzelenia. Jedyna szansa Andrade na wygraną to systematyczne i uporczywe oddawanie ciosów na tułów JJ lub głowę. Jednak warunki fizyczne Joasi i jej umiejętności rodem z Muai Thai powinny spokojnie wystarczyć aby utrzymać na dystans nawet wściekle szarżującą Brazylijkę. Siła to nie wszystko, a technicznie JJ stoi wyżej niż Jessica. Sądzę, że zobaczymy pięć rund prawdziwej wojny, z której zwycięsko wyjdzie nasza Mistrzyni. Typuję: JJ przez jednogłośną decyzję.

Mariusz: Bądźmy poważni. Andrade nie ma lepszej kondycji niż Asia, ma mniejszy zasięg ramion, nie walczyła nigdy na dystansie 5 rund w przeciwieństwie do słomkowej dominatorki. Parter? poddawała ją Reneau i Pennington. W ostatniej walce nie potrafiła skończyć Angeli Hill, który okazjonalnie odgryzała się cofając się. Z soboty na niedzielę stanie vis-a-vis zawodniczka, która ma kondycję na ponad 25 minut, lepsze warunki fizyczne, najlepszą stójkę wśród wszystkich kobiet w UFC, obronę obaleń na poziomie 81%, oraz która nigdy nie została poddana ponieważ jest niepokonana od 13 walk tj. od 5 lat. Być może Andrade ugra 1 rundę, jakimś cudem może nawet 2 rundy, ale jeśli JJ nie skończy Jessici przed czasem to w rundach mistrzowskich zrobi z niej pośmiewisko. Joanna Jędrzejczyk, TKO, 4 runda #AndStill

Marek: Typowanie niezwykle proste, nie widzę żadnej opcji by Jessica zagroziła w jakikolwiek polskiej mistrzyni. Owszem mówi się, ze to MMA i wszystko może się zdarzyć, ale granice prawdopodobieństwa, że coś się wydarzy w tej walce na niekorzyść Joanny są minimalne. Joasia będzie obijać systematycznie swoją rywalkę w stójce i sądzę, że znokautuje ją w drugiej rundzie i to nawet w dość efektowny sposób. JJ TKO 2 runda.

Paweł: Joanna Jędrzejczyk musi kiedyś w końcu przegrać. Choć w walce będę kibicowal jej całym sercem, to czuję, że właśnie na UFC 211 nastąpi potknięcie polskiej gwiazdy. Jessica Andrade ma dość mocne uderzenie, a w ostatnich dwóch walkach nasza mistrzyni pokazała, że szczęka to jej słaby punkt. Chociaż przykro mi to pisać to uważam, że Brazylijka pokona Joannę Jędrzejczyk przez TKO w pierwszej rundzie.

Kuba: Mówi się o Andrade, że to najtrudniejsza rywalka Asi w karierze, ale moim zdaniem nie zaprezentuje się tak dobrze jak chociażby Gadelha i JJ zacznie ją rozbijać łokciami i kopnięciami jak tylko z Brazylijki zejdzie powietrze. Typ – JJ jednogłośnie decyzją.

Michał: Andrade jest podobna do Gadelhi w jednym aspekcie- ma cardio na 10 minut. Jest dynamiczniejsza i wydaje się ze silniejsza od swojej rodaczki. Szalone ataki Brazylijki są chaotyczne, jednak zawsze czymś trafia. Jest to jednak wielka szansa dla naszej mistrzyni która świetnie czuje się w  pracy na kontrze wykorzysta to trafiając Jessice. Jeśli Jędrzejczyk nie da się trafić w pierwszej części walki to rundy mistrzowskie przebiegną identycznie jak te w rewanżu z Gadelhą. Asia jest mistrzynią, tak też pozostanie.

Łukasz: Moim zdaniem Andrade może być najtrudniejszą rywalką z jaką przyszło się mierzyć Polskiej Mistrzyni. Niewątpliwie dla Brazylijki jest to walka życia i zapewne zrobi wszystko aby odebrać tytuł Jędrzejczyk. Przewiduję że sam pojedynek może mieć podobny przebieg do drugiego starcia Asi z Gadelhą, czyli mocny początek Jessici która będzie chciała narzucić Polce swój styl, wydaje mi się jednak że z biegiem czasu to Joanna będzie zdobywać przewagę. Nie mam wątpliwości że to Polka dysponuje lepszymi umiejętnościami w stójce i spokojnie będzie kontrolowała pojedynek. Typuje decyzję na korzyść Jędrzejczyk.

Demian Maia (24-6) vs. Jorge Masvidal (32-11)

Kuba: Nie ma się tutaj chyba nad czym rozpisywać. Maia jest moim faworytem w tym starciu, mimo, że w przyszłym miesiącu kończy 40 lat. Wygrane nad Conditem, Nelsonem czy Magnym nie wzięły się znikąd. Do tego to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy grappler na świecie. Masvidal również jest świetnym zawodnikiem z bardzo dobrą stójką, ale nie ma doświadczenia z walk z najlepszymi, choć z Cerrone poradził sobie bez problemów. Typ – Maia przez decyzję.

Typujący Maie: Szymon, Paweł, Martyna, Kuba, Łukasz, Michał

Typujący Masvidala: Mariusz

Yair Rodriguez (10-1) vs. Frankie Edgar (21-5-1)

Mariusz: Edgar to prawdziwy weteran UFC, 21 ze swoich 27 walk stoczył właśnie dla tej organizacji i niewątpliwie popularnością oraz poziomem rywali przyćmiewa dorobek Yaira Rodrigueza. Między zawodnikami jest 11 lat różnicy, do tego „Pantera” od 8 walk jest niepokonany, a jego rekord w UFC wynosi 6-0, co jasno wskazuje na fakt, że następna walka powinna być o pas. Moim zdaniem do niej dojdzie ponieważ przejdzie Edgara, chociaż bardzo mało prawdopodobne, że skończy go przed czasem gdyż nikomu jeszcze ta sztuka się nie udała. Yair Rodriguez, niejednogłośna decyzja.

Typujący Rodriqueza: Marek, Kuba, Paweł, Mariusz, Martyna

Typujący Edgara: Michał, Łukasz, Szymon

Krzysztof Jotko (19-1) vs. David Branch (20-3)

Michał: Trochę obawiam się tej walki. Jotko w  wywiadach przed galą mówił ze był to pechowy dla niego obóz przygotowawczy co może być zasłoną dymną ale także  prawdą. Branch jest niezwykle silny fizycznie. Bazować będzie na klinczu i próbach obaleń. Jeśli Krzysztof będzie w stanie bronić jego próby obaleń to jego odwrotna stójka, mobilność i nieszablonowość pozwoli mu wygrać walkę przez decyzję. Krzysztof Jotko decyzja.

Typujący Jotkę: Marek, Kuba, Mariusz, Michał, Martyna, Szymon

Typujący Brancha: Paweł, Łukasz

Eddie Alvarez (28-5) vs. Dustin Poirier (21-5)

Michał: Poirier to groźny uderzacz o czym przekonało się już wielu.  Były już mistrz nie  może pozwolić sobie na kolejną przegraną by nie zginać w niebycie kategorii lekkiej. Eddie za wszelką cenę będzie chciał wygrać ten pojedynek próbując dociskać Poiriera do siatki i używać brudnego boksu oraz wywracać łapiąc punkty. nie spodziewam się ładnego pojedynku a żmudna rzemieślnicza pracę Alvareza która zostanie nagrodzona w postaci zwycięstwa.

Typujący Alvareza: Mariusz, Szymon, Paweł, Martyna, Kuba, Łukasz, Michał

Typujący Poiriera: