Pechnie opuszcza gali UFC 215 która kolejny raz została osłabiona. Najpierw po wpadce dopingowej Juniora Dos Santosa jego walka z Francisem Ngannou została odwołana, zaś dziś walka wieczoru pomiędzy Demetriousem Johnsonem a Rayem Borgiem została anulowana z powodu choroby pretendenta. Nową walką wieczoru został rewanż o pas między Amandą Nunes a Valentiną Shevchenko.

Amanda Nunes (14-4) vs. Valentina Shevchenko (14-2)

Michał: Niezwykle trudna do typowania walka. Od pierwszego starcia obie panie poczyniły duży progres. Wydaje się jednak że większą pracę wykonała Peruwianka która w ostatnich walkach błyszczy zarówno w  parterze jak i stójce. Amanda Nunes w swoim ostatnim boju szybko ubiła Rondę Rousey, jednak to nie dziwiło nikogo. Bardziej intryguje walka z Mieshą Tate którą Nunes znokautowała w pierwszej rundzie pokazując kawał solidnej stójki popartej agresją. W przypadku Rondy był to huraganowy atak na psychiczny wrak jakim była i dalej jest Rousey. Shevchenko natomiast zszokowała w swojej ostatniej walce poddając balachą świetną grapplerkę jaką jest Juliana Pena. Dobitnie pokazuje to jak wielki progres poczyniła była rywalka Joanny Jędrzejczyk. Zaryzykuję i postawie na decyzję dla Shevchenko która przetrwa pierwsze ataki Nunes by w rundach mistrzowskich punktować ją i ostatecznie wygrać decyzją.

Typujący Nunes: Marek, Olimpia, Łukasz

Typujący Shevchenko: Michał, Paulina, Mariusz, Kuba, Szymon, Przemek

Rafael dos Anjos (26-9) vs. Neil Magny (19-5)

Paulina: Po zmianie kategorii wagowej Rafael dos Anjos miał nadzieję, że wraz z zakończeniem drastycznego ścinania wagi polepszy się jego forma – i chyba słusznie, biorąc pod uwagę jego ostatnie zwycięstwo. Rafael jest osobą bardzo zdeterminowaną do osiągania swoich celów, myślę, że jego zawziętość sprawdzi się również w zestawieniu z Magnym. Neil dysponuje niesamowitym zasięgiem rąk i zdecydowanie góruje nad RDA w kwestii warunków fizycznych, jest też całkiem wszechstronny nie bojąc się stosować kombinacji uderzeń, czy kulania na parterze. Mimo wszystko, stawiam na Dos Anjosa poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

Typujący Dos Anjosa: Szymon, Paulina, Marek, Łukasz, Mariusz, Kuba, Przemek

Typujący Magnego: Olimpia, Michał

Ilir Latifi (12-5) vs. Tyson Pedro (6-0)

Przemek (naszemma.pl): W pojedynku Tysona Pedro z Ilirem Latifim zdecydowanie stawiam na tego pierwszego. Za bardzo nie widzę płaszczyzny w której Ilir byłby lepszy od Tysona. Australijczyk jest młodszy, większy i silniejszy od Latifiego. Bardzo dobrze radzi sobie w klinczu (dewastujące kolana) i w parterze, stójkę też ma na przyzwoitym poziomie z dość mocnym ciosem. Pedro kończył swoje 6 walk w pierwszej rundzie, tym razem wydaję mi się, że walka pójdzie do drugiej rundy gdzie po ciosach w parterze Tyson pokona byłego rywala Janka Błachowicza, który wraca po rocznej przerwie do oktagonu. TKO Runda 2.

Typujący Latifiego: Marek, Łukasz, Szymon

Typujący Pedro: Michał, Paulina, Olimpia, Mariusz, Kuba, Przemek

Gilbert Melendez (22-6) vs. Jeremy Stephens (25-14)

Kuba: Jest to walka bardzo doświadczonych zawodników. Łącząc ich bilanse walk, wychodzi prawie 70 stoczonych pojedynków w karierze, ale trzeba też przyznać, że ani jednemu, ani drugiemu w ostatnim czasie kariera nie układa się tak jakby tego chcieli. Moim faworytem w tej walce jest Jeremy Stephens, który w przeciwieństwie do Melendeza regularnie toczy boje w oktagonie i właśnie na tym oprę to typowanie. Popularny „El Nino” w ciągu ostatnich 3 lat walczył zaledwie trzy razy, co może oznaczać, że będzie „zardzewiały”. Poza tym każde z tych starć przegrywał, a reprezentant Alliance MMA, mimo, że także doznawał porażek w dwóch ostatnich pojedynkach, to jednak jest cały czas w grze. Walka prawie na pewno będzie toczyć się w stójce i myślę, że Stephens nie powinien mieć problemów z wypunktowaniem rywala.
Typ: Stephens przez jednogłośną decyzję sędziów.

Typujący Melendeza: Michał, Przemek, Paulina, Marek, Łukasz

Typujący Stephensa: Kuba, Olimpia, Szymon, Mariusz