Przed nami nie lada gratka. Kilka godzin po gali ACB w Krasnodarze, gdzie  zawalczy dwójka Polaków, do klatki największej organizacji świata wejdzie Karolina Kowalkiewicz, która w co-main evencie gali w Dallas zmierzy się z Jessicą Andrade. W walce wieczoru, w swojej kolejnej obronie Tyron Woodley skrzyżuje rękawice z ultraniebezpiecznym Darenem Tillem.

Tyron Woodley (18-3-1) vs. Daren Till (17-0-1)

Michał: Ostatnie dwie walki Woodleya delikatnie mówiąc nie zachwyciły. Aktualny mistrz wróci po ponad rocznej przerwie w walce z niezwykle niebezpiecznym Angielskim uderzaczem, Darenem Tillem. Woodley z pewnością będzie silniejszy, jednak długie ręce i nogi Tilla powinny sprawić problem Amerykaninowi. Szczególnie boks Tilla to płaszczyzna która będzie najbardziej zagrażała Woodleyowi. „The Chosen One” powinien bazować na swoich zapasach, które są na świetnym poziomie. Moim zdaniem górę weźmie  nowa generacja MMA. Daren Till, decyzja.

Typujący Woodleya: Mariusz, Marek, Martyna, Kuba, Bartek

Typujący Tilla: Olimpia, Paulina, Łukasz, Michał

Zabit Magomedsharipov (15-1) vs Brandon Davies (9-4)

Mariusz: Niestety nie dojdzie na tej gali do pierwotnie planowanego pojedynku, co powoduje, że dużo łatwiej będzie oddać typ na potencjalnego zwycięzcę. Zabit jest niepokonany od 11 walk, z tym od 3 w UFC. Głównie kończy walki przed czasem, aż 12 z 15, a do tego nokautuje tak samo często jak poddaje, jest kompletnym zawodnikiem MMA przez bardzo duże „M”. Brandon Davis trafił do UFC z reality show Dana White’a, po czym zaliczył w UFC 3 walki, z czego tylko jedną wygrał. Jego jedyna gloria to wypunktowanie Stevena Petersona, znacie? Tak myślałem, ma rekord 1-1 i nie poradził sobie w wyżej wymienionym programie, przegrywając niejednogłośnie na punkty. Trafił do UFC po zwycięstwie na gali LFA. Być może Magomedsharipov nie odprawiał jeszcze wielkich nazwisk, ale jest w tej walce murowanym faworytem. Zabit Magomedsharipov, poddanie, runda 1.

Typujący Magomedsharipova: Mariusz, Marek, Martyna, Kuba, Bartek, Olimpia, Paulina, Łukasz, Michał

Typujący Daviesa:

Karolina Kowalkiewicz (12-2) vs Jessica Andrade (18-6)

Jacek: Pojedynek, który ma wyłonić kolejną pretendentkę do pasa mistrzowskiego jest jedną z głównych atrakcji świetnej karty walk gali UFC 228. Jest również wielką nadzieją Polaków na krok w stronę mistrzowskiego złota, utraconego póki co bezpowrotnie przed Joannę Jędrzejczyk na gali UFC 217. Tym razem ma to być krok pogromczyni aktualnej mistrzyni, krok Karoliny Kowalkiewicz. Karolina podczas ostatnich 2 wygranych pojedynków prezentowała się solidnie, jednak nie potrafię sobie wyobrazić drogi, jaką miałaby pewnie pokonać rozpędzoną zwycięstwami z czołowymi zawodniczkami Jessikę Andrade. Brazylijka w walce z Jędrzejczyk udowodniła swoją nieprzeciętną kondycję, w starciu z Gadelhą – świetne zapasy, kontrolę i ground and pound. Poza nieco drewnianą i ‘cepowatą’ stójką, Andrade zdaje się nie mieć słabych stron, jeśli Karolina jak zazwyczaj prześpi pierwszą rundę – może mieć problem by odrobić straty w kolejnych dwóch odsłonach z piekielnie silną Bate Estaca. Jeśli jednak inaczej niż zwykle uda jej się zwyciężyć pierwszą rundę i wyjdzie do walki w formie życia, ma szanse wyjść z tego pojedynku z podniesioną do góry ręką. Szansy dla Karoliny upatrywał bym w utrzymaniu walki na nogach i przemyślanej walce w stójce z dużą ilością dystansujących kopnięć i klinczu, która będzie odstraszać Brazylijkę od podchodzenia bliżej, skąd jest najgroźniejsza. Warto nadmienić iż różnica wzrostu pomiędzy zawodniczkami to zaledwie 3cm, co może nie być oczywiste dla tych, którzy byli świadkami staredownów Pań. Mam nadzieję, że Karolina obroniła również lekcję z atakowania z pleców i wstawania spod przeciwniczki, ponieważ ciężko mi sobie wyobrazić, aby stuprocentowo wybroniła wszystkich obaleni Andrade. Trzymam kciuki za trzecie zwycięstwo z rzędu Karoliny, ale głos rozsądku każe mi typować Jessicę Andrade przez jednogłośną decyzję sędziów.

Typujący Kowalkiewicz: Mariusz, Olimpia, Martyna, Bartek, Michał

Typujący Andrade: Marek, Paulina, Łukasz, Jacek, Kuba