UFC 230 – typowanie

Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl

Walka o pas wagi ciężkiej między najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe, Danielem Cormierem a „Czarną Bestią” Derrickiem Lewisem uświetni galę UFC 230. Dodatkowo na karcie zobaczymy powrót byłego mistrza Chrisa Weidmana, który skrzyżuje rękawice z ultra niebezpiecznym, „Jacare”. Nas Polaków z pewnością zaciekawi występ Adama Wieczorka który zmierzy się z Marcosem Rogerio De Limą. Przedstawiamy nasze typy na wybrane pojedynki.

Daniel Cormier (21-1) vs. Derrick Lewis (21-5)

Nie ma wątpliwości kto jest faworytem tego starcia. Niekwestionowany mistrz dwóch kategorii wagowych i najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe, Daniel Cormier powinien bezbłędnie uporać się z „Czarną Bestią”. Lewis ostatnią walką dobitnie udowodnił że nie można go lekceważyć do ostatnich sekund walki. Jednak umiejętności zapaśnicze Cormiera są na takim poziomie, że Lewisowi nie zostanie siły na zagrożenie mistrzowi. Uważam, że „DC” najpierw zajedzie kondycyjnie Lewisa, który nie odbył pełnych przygotowań do tej walki, by następnie albo poddać lub też przeciągnąć go na dystansie 25 minut. Daniel Cormier, poddanie runda 3.

Typujący Cormiera: Bartek O, Artur, Martyna, Filip, Łukasz, Michał, Jacek, Szymon, Bartek G, Olimpia, Paulina

Typujący Lewisa: Mariusz

Chris Weidman (14-3) vs Ronaldo Souza (25-6)

Czasy świetności Weidman dawno ma już za sobą. Drastyczny spadek formy fizycznej (USADA działa) oraz masa kontuzji odcisnęły się mocno na byłym mistrzu. Mimo iż na zastępstwie, to „Jacare” w moich oczach jest faworytem tej walki. Brazylijczyk to geniusz parteru, z mocnym ciosem i dobrymi warunkami fizycznymi. Souza będzie dominować siłowo, jednak kondycja powinna być po stroni Amerykanina. Wykluczam tu skończenie przed czasem. Myślę że Souza będzie w stanie wyciągnąć dwie pierwsze rundy, by w trzeciej opaść z sił. Starczy to jednak do zwycięstwa nad Chrisem. „Jacare” decyzja.

Typujący Weidmana: Mariusz, Artur, Martyna, Filip, Łukasz

Typujący Souzę: Marek, Jacek, Szymon, Bartek G, Olimpia, Paulina, Bartek O

Derek Brunson (18-6) vs. Israel Adesanya (14-0)

Adesanya to doskonały striker. Świetne warunki fizyczne, efektowny styl sprawiają że ma co raz więcej kibiców. Jednak Brunson to zupełnie inna para kaloszy. Adesanya nie walczył jeszcze z tak dobrym zawodnikiem. Brad Tavares, którego pokonał Amerykanin to jednak słabsze nazwisko niż Brunson, dlatego też uważam że Adesanye czeka ciężki bój. W moich oczach pojedynek wygra Adesanya, jednak nieznacznie.

Typujący Brunsona: Artur, Filip

Typujący Adesanyę: Marek, Jacek, Szymon, Bartek G, Olimpia, Paulina, Mariusz, Bartek O, Martyna, Łukasz

Adam Wieczorek (10-1) vs. Marcos Rogerio De Lima (15-6-1)

Przepaść, jeśli chodzi o zasięg ramion. 17 cm przewagi w tym aspekcie powinno zrobić robotę. „Siwy” który w UFC radzi sobie świetnie, mimo wejścia na zastępstwo powinien poradzić sobie z Brazylijczykiem który nie jest prawdziwym ciężkim. Adam nie powinien dać się trafić, a ciosy proste powinny utorować mu drogę do zwycięstwa. De Lima wraca po półtorarocznej przerwie. Przegrał wówczas przez poddanie z OSP. Wieczorek zaszokował ostatnio świat omoplatą na Bhullarze. Mój typ jest jednoznaczny, Wieczorek decyzja.