UFC 231- typowanie

Źródło: Marek Romanowski/inthecage.pl

Długo wyczekiwane starcie przez Polskich fanów już za kilkanaście godzin. Joanna Jędrzejczyk w walce o pas kategorii muszej zmierzy się z Valentiną Shevchenko. Przed Polką szansa na przejście do historii jako pierwszej zawodniczce która dzierżyła dwa pasy mistrzowskie. Walką wieczoru UFC 231 będzie starcie Maxa Hollowaya z Brianem Ortegą.

Max Holloway (19-3) vs. Brian Ortega (14-0)

Michał: Pojedynek który może wielu zaskoczyć. Wracający po długiej przerwie mistrz, z kontuzjami i problemami osobistymi, kontra jego rówieśnik, kapitalny grappler z co raz lepszą stójką. Holloway będzie zagadką. Nie wiem w jakiej formie wyjdzie, czy jego problemy osobiste zostały zażegnane, a zawodnik wyjdzie do walki z czystą głową. Z drugiej strony mamy Ortegę który niezwykle zaimponował mi nokautując niezniszczalnego dla mnie, Frankiego Edgara. Gdyby nie ten nokaut, stawiałbym w ciemno na  Maxa. Jednak dokonanie (w moich oczach) niemożliwego,czyni z Ortegi ultra niebezpiecznego w każdej płaszczyźnie. Nie sądzę że Brian położy mistrza w stójce, Max ma szczękę z tytanu, jednak uważam że pretendent będzie w stanie wywierać presję, klinczować i sprowadzać mistrza do parteru, co pozwoli mu wydrzeć pas. Ortega, decyzja.

Typujący Hollowaya: Artur, Bartek O, Bartek G, Łukasz, Marek, Mariusz, Olimpia, Paulina, Martyna

Typujący Ortegę: Michał, Filip, Szymon, Jacek

Joanna Jędrzejczyk (15-2) vs. Valentina Shevchenko (15-3)

Gabriela: Wydaje mi się, że wygra Valentina, ale raczej przez decyzję. Aśka walczy w jej kategorii, więc Valentina na pewno lepiej się czuje, bo „jest na swoim”, dodatkowo Aśka pewnie czuje mega presje bo przegranych z Rose, więc da z siebie wszystko, będzie na pewno walczyć mądrze, ale nie wygra. No i jeszcze fakt, że Aśka jak jeszcze walczyła w MT, to zawsze z Valentiną przegrywała, to na pewno dalej siedzi jej z tyłu głowy.

Typujący Jędrzejczyk: Michał, Bartek O, Mariusz, Olimpia, Martyna

Typujący Shevchenko: Artur, Filip, Szymon, Łukasz, Marek, Bartek G, Jacek,Paulina

Alex Oliveira (20-5) vs. Gunnar Nelson (16-3-1)

Michał: Niezwykle równy pojedynek. Klasyczne zestawienie strikera z grapplerem. W tym jednak wypadku postawię na strikera. Oliveira bije mocno, stoi twardo na nogach i zapewne będzie silniejszy od Gunnara. Nelson jest świetny w parterze, jednak jego zapasy nie stoją na dobrym poziomie. Nie sądzę by był  stanie przewrócić Brazylijczyka. Szanse  Nelsona rosną jednak gdy będzie mógł dopchnąć rywala do siatki i sklinczować. „kowboj” nie jest wirtuozem klinczu. Myślę jednak, że górą będzie Oliveira.

Typujący Oliveire: Michał, Artur, Filip, Szymon, Marek, Mariusz, Olimpia,  Paulina, Bartek G

Typujący Nelsona: Bartek O, Łukasz, Jacek, Martyna

Jimi Manuwa (17-4) vs. Thiago Santos (19-6)

Bartek O: Bedzie to z pewnością ostatnia szansa na odbudowanie się dla Manuwy. Jednak z jego ostatnich występów z można zaobserwować wyraźny regres formy u Anglika. Thiago Santos w mojej opinie jest bardziej kompletnym zawodnikiem, który dodatkowo posiada passę dwóch wygranych z rzędu, co z pewnością dodaje pewności siebie. U Anglika często obserwujemy bardzo pasywny styl walki przez co ma problem w próbach dominacji rywala. Obstawiam że Brazylijczyk będzie od początku polował na mocny cios i w końcu trafi Manuwę kończąc jego karierę w UFC. Thiago Santos przez KO w pierwszej rundzie.

Typujący Manuwe: Szymon, Łukasz, Marek, Mariusz, Olimpia,

Typujący Santosa: Michał, Artur, Filip, Jacek,  Paulina, Bartek G, Martyna

Claudia Gadelha (16-3) vs Nina Ansaroff (9-5)

Filip: Wielka szansa dla Niny, która jest na fali trzech zwycięstw z rzędu. W razie wygranej zanotuje wysoki awans w rankingu. Jednak Gadelha wydaje się być mocniejszą zawodniczką i powinna wygrać ten pojedynek. W swojej karierze ma 3 porażki, ale nie z byle kim. Przegrywała dwa razy z Joanną Jędrzejczyk i raz z Jessicą Andrade. Mój typ na tę walkę to Claudia Gadelha przez decyzję.

Typujący Gadelhe: Michał, Artur, Szymon, Łukasz, Marek, Mariusz, Olimpia, Bartek G, Jacek,  Paulina, Martyna

Typujący Ansaroff: