UFC 235 – typowanie

129
Źródło: Marek Romanowski/inthecage.pl

Już za momencik, już za chwileczkę gala UFC 235 a tam dwie walki mistrzowskie. O pas wagi półciężkiej z Jonem Jones zawalczy Anthony Smith, a w starciu o bycie najlepszym w wadze półciężkiej zobaczymy Tyrona Woodleya i Kamaru Usmana.

Jon Jones (23-1-0) vs. Anthony Smith (31-13-0)

Michał: W przypadku Jonesa uwierzę że walka się odbędzie gdy Jonathan z Rochester wejdzie do klatki. Przed Smithem ciężkie zadanie, walczy nie tylko z owym Jonathan ale i systemem. Wiadome jest że Jones wejdzie do oktagonu napakowany koksem jak PKS do Lichenia dlatego też uważam że Smith nie podoła wyzwaniu. To typ „bijoka”, zawodnika lubiącego wymiany.Posiadacz pasa w owe wymiany nie jest zwyczajny wchodzić. Kluczowe będą zapasy, w których pupil USADY będzie o klasę lepszy. Jones poddanie 2 runda.

Typujący Jonesa: Mariusz, Filip, Olimpia, Martyna, Bartosz, Marek, Jacek, Gabriela, Michał, Bartłomiej

Typujący Smitha:

Tyron Woodley (19-3-1) vs. Kamaru Usman (14-1-0)

Olimpia: Spryt Woodleya może zadecydować o wyniku tej walki. A że mistrz sprytny jest to już wiemy i prawdopodobnie to stanie się oczywiste w pewnym momencie dla Usmana. Fakt, że Nigeryjczyk dysponuje dobrą podstawą zapaśniczą i świetnym kardio, i to nie wyklucza jego wygranej. Ale ile presji będzie musiał natłuc w oktagonie by ostatecznie sprowadzić walkę do pozycji, która będzie mu sprzyjać, a przy okazji nie nadziać się na mocny cios kontrujący? Woodley będzie szukał nokautujących uderzeń w początkowych rundach, a jeśli to się nie uda to pozostanie mu defensywa przed zapasami i oszczędzanie paliwa w baku, a w tym także jest dobry. Myślę, że jednak Usman nie ustrzeże się siły mistrza i walka zakończy się przez TKO już w drugiej rundzie na korzyść Woodleya.

Typujący Woodleya: Mariusz, Martyna, Filip, Bartosz, Marek, Olimpia, Michał, Bartłomiej, Gabriela

Typujący Usmana:

Robbie Lawler (28-12) vs. Ben Askren (18-0)

Olimpia: Kim jest dziś Robbie Lawler? Dawno nie widzieliśmy gościa w oktagonie. Mówi się, że Woodley zabrał duszę zabójcy z San Diego. Co prawda po roku przerwy „Ruthless” wrócił na zwycięską ścieżkę, ale wygrana walka z Cowboyem nie dała fanom Robbiego tego czego oczekiwali, czyli niszczących ciosów i krwawej bitki. Trzeba przyznać, że Lawler sam sobie wysoko zawiesił poprzeczkę, więc decyzyjna przegrana z Rafaelem dos Anjosem ochłodziła reakcje fanów. Lawler znów zniknął. Dziś wraca, zapewnia, że jest w znakomitej formie i UFC chyba mu wierzy bo stawia na jego drodze nowy nabytek – Bena Askrena, niepokonanego zawodnika, który zasłynął swoimi występami głównie w organizacji One FC, a wcześniej w Bellatorze. 18 zwycięstw robi wrażenie, choć jak zwykle zarzuca się mu jako byłemu zawodnikowi ONE, że obijał tam dość średnich rywali. A UFC ma go zweryfikować. Robbie Lawler ma za sobą stójkę, w której swego czasu czynił spustoszenie. Na moje oko jednak Askren może go wybić z rytmu i szybko sprowadzić walkę do parteru, gdzie będzie zdecydowanie lepszy. Jako fanka Ruthlessa życzyłabym sobie mocnego KO już w pierwszej rundzie, powrotu wspaniałego kozaka niczym z walk z MacDonaldem. Ale nie łudzę się, że Askren będzie niewygodnym rywalem. Ciężko mi typować wynik, moim zdaniem może pójść w każdą stronę: obaj nie są zweryfikowani – Robbie ze swoją aktualną formą, a Ben ze swoim realnym poziomem. Ale dziś typowanie dyktuje mi rozum, nie serce: Askren, TKO w 2 rundzie.

Typujący Lawlera: Mariusz, Filip, Martyna, Michał

Typujący Askrena: Bartosz, Olimpia, Marek, Jacek, Gabriela, Bartłomiej

Tecia Torres (10-3) vs. Weili Zhang (18-1)

Gabriela: Weili Zhang to nowy nabytek UFC. Dla tej amerykańskiej organizacji jak na razie stoczyła dwa pojedynki, oba wygrywając. Może się też pochwalić imponującym wynikiem osiemnastu zwycięstw z rzędu, jednak już niedługo może się to zmienić, ponieważ na jej drodze pojawiła się Tecia Torres. Jest to jednak z czołowych zawodniczek UFC w dywizji słomkowej, która dla organizacji stoczyła już dziewięć pojedynków. Co prawda do oktagonu powróci po porażce z naszą rodaczką – Joanną Jędrzejczyk, jednak wciąż ma na koncie walki z najlepszymi w tej kategorii, przez co wydaje się dużo bardziej doświadczona i lepiej przygotowana. W swojej karierze wygrała m.in. z doskonale wszystkim znaną Michelle Waterson. Będzie więc to dla Chinki bardzo trudny sprawdzian. Torres przez decyzję.

Typujący Torres: Filip, Bartosz, Gabriela, Michał

Typujący Zhang: Mariusz, Martyna, Olimpia, Marek, Jacek, Bartłomiej

Cody Garbrandt (11-2) vs. Pedro Munhoz

Marek: Nie będzie to absolutnie typowanie pod względem technicznym. Patrzę bardziej na tę walkę, jak na powrót na prostą Garbrandta, który na pewno chce udowodnić wszystkim, żeby jeszcze go nie skreślali. Lecz niestety (czy stety) uważam, że Młody Punisher wykorzysta chwilowe zawirowania w karierze Cody’ego i skutecznie uniemożliwi mu powrót do gry. Ma zdecydowanie mniej w tej walce do stracenia a dodatkowo ostatnie walki wygrane, co pozwoli mu na wyjście do oktagonu z mniejsza presją, a to z kolei przełoży się na większy luz podczas pojedynku. I w tym bym upatrywał głównie szansę skreślanego przez wszystkich Pedro Munhoza. Munhoz przez TKO.

Typujący Garbrandta: Mariusz, Olimpia, Filip, Martyna, Bartosz, Jacek, Michał, Bartłomiej, Gabriela

Typujący Munhoza: Marek

Jeremy Stephens (28-15) vs. Zabit Magomedsharipov (16-1)

Mariusz: Czy to będzie kolejna walka z serii: „Zweryfikujmy poziom Zabita”? Nie. Ten poziom jest wysoki i dawno zweryfikowany. Magomedsharipov to największy dagestański talent od czasu Khabiba. Jeremy Stephens to oczywiście soldiny fighter, który ma na rozkładzie takich rywali jak Bermudez, Barao czy Emmet. Niemniej jednak aktualnie na zegarku mamy „Zabit Time”. To nie będzie spacer dla żadnego, dzięki czemu walka może zyskać status walki wieczoru. Zabit Magomedsharipov, decyzja.

Typujący Stephensa:

Typujący Magomedsharipova: Mariusz, Filip, Martyna, Bartosz, Marek, Gabriela, Bartłomiej