UFC 250 – typowanie karty głównej i kursy bukmacherskie

536

Numerowana gala z kobiecym main eventem? No tak, to nie jest codzienność. Tym bardziej wyjątkowe staje się to wydarzenie. Sprawdź, jak wytypowaliśmy główną kartę UFC 250 i jakie kursy na te starcia wystawił nasz partner, eFortuna.pl.

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 120 zł oraz bonus od depozytu do 1000 złotych!

Amanda Nunes vs. Felicia Spencer

Mariusz: Nie ma się co oszukiwać – właściwie z góry wiadomo, która z pań jest faworytką tego starcia. Podwójna mistrzyni pierwszy raz stanie do obrony pasa kategorii piórkowej, który zdobyła 29 grudnia 2018 roku w walce z Cris Cyborg, tą samą, która 27 lipca 2019 roku zepsuła nieskazitelny rekord Spencer… Trzeba oddać, że to bardziej naturalna dywizja dla pretendentki, natomiast warto pamiętać, że piórkowa Cyborg została zdemolowana przez Brazylijkę i ani umiejętności, ani siła fizyczna nie miały tu znaczenia. Spencer 2-krotnie wygrywała przez G’n’P, w swojej pierwszej i ostatniej walce, jednak zazwyczaj lubuje się w poddaniach. Czy uda się jej jako pierwszej poddać Nunes? A może to ona pierwsza trafi i skończy żeńskiego „Double Champa”? Przekonamy się już w nocy z soboty na niedzielę. Mój typ: Amanda Nunes, decyzja.
Typujący Nunes: Mariusz, Martyna, Kamil Z., Marek, Kamil P., Adam, Rafał, Filip, Grzegorz, Bartosz
Typujący Spencer:

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Nunes: 1.16
Spencer: 5.25

Raphael Assuncao vs. Cody Garbrandt

Grzegorz: Raphael Assuncao zdecydowanie najlepsze lata kariery ma za sobą, natomiast Cody Garbrandt wydaje się znajdować w jeszcze gorszym położeniu, niż rywal. Wraca po kontuzji, problemach mentalnych i trzech z rzędu porażkach przez nokauty. Brazylijczyk to głównie zawodnik lubujący się w technikach kończących w parterze, o dobrym BJJ. U Garbrandta zaś na próżno szukać techniki w stójce, ale trzeba bez wątpienia zwrócić uwagę na jego szybkość i siłę ciosu. Jest to jednak zawodnik, który niesamowicie się podpala i rzadko zachowuje zimną głowę, aby konsekwentnie realizować plan na pojedynek. To go właśnie gubi, brak odstawienia emocji na bok, co doskonale wykorzystali jego ostatni dwaj przeciwnicy.
Stylistycznie jednak Assuncao powinien odpowiadać Garbrandtowi, dobra obrona przed obaleniami Amerykanina i przewaga szybkościowa będą główną przewagą Cody’ego w tym pojedynku. Wprawdzie Raphael znokautowany został tylko raz, dużo wskazuje na to, że poniesie drugą porażkę przez KO z rąk Garbrandta, który zapowiedział zmianę stylu walki na bardziej zachowawczy i wyrachowany. „No Love” pierwszą rundę wykorzysta do porozbijania przeciwnika i rozczytania go, a w drugiej będzie w stanie go skończyć uderzeniami. Mój typ: Cody Garbrandt przez KO w drugiej rundzie.
Typujący Assuncao: Marek, Filip
Typujący Garbrandta: Grzegorz, Martyna, Kamil Z., Kamil P., Mariusz, Adam, Rafał, Bartosz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Assuncao: 2.24
Garbrandt: 1.65

Aljamain Sterling vs. Cory Sandhagen

Michał: Rzut monetą, 50/50, na dwoje babka wróżyła… Starcie na szczycie kategorii koguciej będzie z pewnością najjaśniejszym sportowo punktem UFC 250. Obaj panowie są z młodego pokolenia zawodników MMA, starszy Sterling ma dopiero 30 lat. W ostatnich pięciu walkach „Funk Master” tylko raz poległ, z byłym pretendentem do pasa, Marlonem Moraesem. Cory Sandhagen w UFC stoczył pięć walk, we wszystkich zwyciężył. Niezwykle wszechstronny Sandhagen z walki na walkę prezentuje się coraz lepiej. Także warunki fizyczne będą na korzyść młodszego z Amerykanów. Sterling w swoich pojedynkach świetnie wykorzystuje zasięg i ciosy proste. Mimo mniejszego wzrostu (0 10 cm), to Sterling będzie miał dłuższy zasięg rąk. Jeśli Sterling zaangażuje swoje kopnięcia i w dwóch pierwszych rundach będzie w stanie wyłączyć świetną mobilność Sandhagena, to stawiam na jego wygraną. Mój typ: Sterling przez decyzję.
Typujący Sterlinga: Kamil Z., Kamil P., Mariusz, Rafał, Filip, Michał, Bartosz
Typujący Sandhagena: Marek, Adam, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Sterling: 1.88
Sandhagen: 1.92

Neil Magny vs. Anthony Rocco Martin

Filip: Martin pierwotnie zmierzyć się miał z Davidem Zawadą, ale z powodu pandemii koronawirusa walkę odwołano. Niel Magny jest faworytem w oczach bukmacherów. Po stronie 32-latka będzie duża przewaga warunków fizycznych i siły. Z kolei Martin to świetny grappler, ale i w stójce potrafi mocno okopywać nogi rywala. Jednak przewaga zasięgu i lepsza kondycja pozwolą, aby Magny unikał tych kopnięć, a sam będzie starał się pojedynczymi mocnymi ciosami punktować rywala. 30-letni Martin, to czarny pas w BJJ, ale czy uda mu się sprowadzić pojedynek do parteru? Wątpię, ponieważ w klinczu przewaga siły będzie po stronie rywala, który z resztą będzie unikał skracania dystansu, aby przypadkiem nie znaleźć się na plecach. W mojej opinii Niel Magny wygra dzięki swoim warunkom fizycznym. Mój typ: Niel Magny decyzją sędziów.
Typujący Magny’ego: Filip, Martyna, Kamil Z., Marek, Filip, Bartosz
Typujący Martina: Kamil P., Mariusz, Adam, Rafał, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Magny: 1.67
Martin: 2.20

Eddie Wineland vs. Sean O’Malley

Bartosz: Jest to pojedynek, który ma wszystko, aby zostać najlepszą walką wieczoru podczas tej gali. Obaj dali się poznać jako zawodnicy o niezwykle elektryzujących stylach walki. Dla O’Malleya to będzie pierwszy prawdziwy test na dotyczasowej sportowej drodze. W swojej karierze nie doznał on jeszcze goryczy porażki, co przekłada się na jego pewność siebie. W walkach imponuje szybkością, pracą nóg i świetnym wyczuciem dystansu. Poza tym często używa niezwykle widowiskowych technik, takich jak latające kolano. Jednak jest on jeszcze tak naprawdę niesprawdzony i nie wiemy wiele o jego ograniczeniach, czy słabych punktach. Bez wątpienia Eddie Wineland jest już na ostatnim etapie swojej kariery. To wojownik, którego pojedynki niemal zawsze są bardzo emocjonujące. Posiada również bardzo silny cios, o czym świadczy bilans piętnastu walk skończonych przez TKO lub KO. Mimo wielu lat zawodowej kariery „na karku”, jest on niezwykle trudnym zawodnikiem do znokautowania. Ta sztuka udała się tylko trzem zawodnikom. W mojej opinii faworytem ze względu na swój wiek i nietuzinkowy styl walki jest „Sugar”. Uważam, że od początku będzie szukał nokautu na swoim rywalu, będzie się go starał zaskoczyć i to może mu się udać. Obstawiam, że Wineland będzie cały czas szedł do przodu, spychając rywala do obrony. To otworzy furtkę O’Malleyowi do kontry, która w końcu dosięgnie szczęki Amerykanina. Mój typ: Sean O’Malley przez KO w pierwszej rundzie.
Typujący Winelanda:
Typujący O’Malleya: Bartosz, Martyna, Kamil Z., Marek, Kamil P., Mariusz, Adam, Rafał, Filip, Grzegorz

Kursy na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Wineland: 4.56
O’Malley: 1.20

Jeśli chcesz obstawić pojedynki gali UFC 250, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.