Zapraszamy do przejrzenia relacji z karty wstępnej gali UFC 263.

Zapraszamy do śledzenia aktualizowanych na żywo wyników z gali UFC 263, na której dojdzie do dwóch rewanżów w walkach mistrzowskich oraz kilku innych świetnie zapowiadających się na papierze starć.

155 lb: Drew Dober (23-11) vs. Brad Riddell (10-1)

Mocne wymiany z obu stron, bardziej zachwiany Drew Dober. Niskie kopnięcie Brada Riddela, middlekick ze strony Amerykanina. Mocny prawy Dobera podłączył Riddela! Ten próbował desperackiego zejścia po nogi, które dobrze bronił Dober. Walka powróciła na środek oktagonu, gdzie zawodnicy wymienili się ciosami sierpowymi. Zawodnicy nie szczędzili sobie uprzejmości, wymieniając się potwornymi uderzeniami. Próba sprowadzenia w wykonaniu Dobera, po chwili tą samą akcją zaatakował go rywal. Niepotrzebne próby zapaśnicze w wykonaniu Dobera mocno obniżyły tempo jego walki. Celniejszy Riddel, który na zakończenie starcia spróbował jeszcze poddania balachą i spuścił kilka gwoździ na głowę przeciwnika.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Brada Riddela jako zwycięzcę, punktując 3x 29-28.

205 lb: Eryk Anders (14-5) vs. Darren Stewart (12-7)

Pojedynek szybko został przeniesiony w klincz pod siatką, gdzie dominował w dużej mierze Darren Stewart, który obracał klincz i go kontrolował. Na zakończenie rundy, „Dentysta” sprowadził walkę do parteru, lecz aktywniej ciosami pracował z dołu Amerykanin. W drugiej odsłonie więcej było klinczu niż innego elementu walki, który obaj byli w stanie kontrolować i się wymieniać. Dłużej jednak robił to Amerykanin. Trzecia odsłona była bardzo jednostronna, Anders sprowadził walkę i tam ją do końca kontrolował, spuszczając ciosy i łokcie na głowę Anglika.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Eryka Andersa jako zwycięzcę, punktując 2x 29-27, 29-28 na jego korzyść.

125 lb: Lauren Murphy (15-4) vs. Joanne Calderwood (15-6)

Lauren Murphy głównie skupiała się na akcjach bokserskich, podczas gdy zawodniczka ze Szkocji starała się zakańczać akcje kopnięciem. Celniejsza Amerykanka, która nieroztropnie zainicjowała tajski klincz, lecz to Szkotka notowała tam sukcesy. Joanne Calderwood wyglądała nieco lepiej w stójce w drugiej odsłonie, natomiast Murphy sprowadziła walkę do parteru za jedną nogę, szukając sprowadzeń i stabilizując kontrolę. Tam utrzymała pozycję do końca. W trzeciej rundzie, pojedynek w swoje ręce przejęła Joanne, lecz nie zdołała skończyć walki, co skutkowało jej porażką przez niejednogłośną decyzję sędziów.

145 lb: Movsar Evloev (15-0) vs. Hakeem Dawodu (12-2-1)

Chwila wymian w stójce, obaj notowali celne uderzenia, jednak celniejszy był Rosjanin, choć więcej ciosów wyprowadzał Kanadyjczyk. Evloev poszedł po sprowadzenie i do końca rundy nie wypuścił rywala, szukając duszenia zza pleców, wraz z zadawanymi ciosami. Dawodu był w stanie powrócić do stójki na zakończenie pierwszego starcia, lecz nic nie zdołał zdziałać. W drugiej odsłonie, Hakeem próbował kopnięcia na korpus, lecz Evloev łatwo i sprawnie przeniósł walkę do parteru i szybko ponownie zajął plecy swojego oponenta i tam do końca rundy. W trzeciej rundzie, większość pojedynku odbywała się w stójce, gdzie Dawodu był zdecydowanie celniejszy i był w stanie dwukrotnie zachwiać rywalem. Rosjanin na zakończenie rundy sprowadził walkę do parteru, lecz nie zadał znaczących obrażeń oponentowi.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Mosvara Evloeva jako zwycięzcę pojedynku, punktując 3x 29-27.

Zapraszamy do słuchania naszego komentarza na żywo: